Siiditee viib Samarkandi

Küsi nõu ja pakkumist
reisikonsultandilt

Reis

Teade

Nimi (nõutav)

E-post (nõutav)

Telefon (nõutav)

Soovin ka kindlustust

Pakume Teile sügisesi individuaalseid huvireise muistse Siiditee tuiksoonele – ajaloolisesse Samarkandi linna Usbekistanis.

REISIAEG: 10-18.9.2021 (näidiskuupäevad ja -reisipaketid)

Pakettreiside hinnad reisija kohta (kohaga kaheses toas, eeldades kahte koos reisijat tellija poolt):

Hinnas sisaldub:

 • Turkish Airlines täispagasiga (8kg+30kg) lennupilet Tallinn-Istanbul-Samarkand-Istanbul-Tallinn
 • koht 2-ses hotellitoas,  8 ööd, hommikusöögiga
 • Salva reisikindlustus 9 päevaks

Lisatasu eest: 

 • Üksinda toas ööbimise lisatasu

Tingimused:

 • Pakkumine kehtib vaid vaba vastava kategooria lennukoha ja hotellitoa olemasolul broneerimise hetkel.
 • Reisi hind kajastab lendude ja vabade hotellitubade hetkeseisu kuupäevaga 1.4.2021 ja võib seoses nende vahepealse täitumisega muutuda.
 • Broneerimiseks on vajalik iga reisija passijärgne täisnimi ja sünniaeg.
 • Kehtivad Reisibüroo Karol tellimistingimused.
 • NB! PALUME TELLIMISEELSELT KINDLASTI TUTVUDA SIHTRIIKI SISENEMISE JA TRANSIITRIIGI LÄBIMISE TINGIMUSTE NING VÕIMALIKE COVID-19’GA SEONDUVATE REISIPIIRANGUTE JA KOHUSTUSTEGA: 
  EESTI VÄLISMINISTEERIUMI KODULEHEL.
 • Reisipiirangud ja reeglid ei olene reisikorraldajast ja võivad muutuda.

NB! Lisaks nähtavatele näidispakettidele teeme reisipakkumise ka Teie soovitud aegadeks ja/või lennufirmadega ja/või hotellidega. Küsige pakkumist!

Usbekistani info:

Pealinn: Taškent
Pindala: 447 400 km2
Riigikeel: usbeki
Rahvaarv: 32 656 700 (2018.a. andmed)
Riigikord: vabariik
Rahaühik: somm (UZS) = u. 0,000081 EUR
Ajavöönd: maailmaaeg +5 tundi

Asukoht
Usbekistani Vabariik on merepiirita riik Kesk-Aasias. Usbekistani naaberriigid on Afganistan kagus, Kasahstan põhjas ja läänes, Kõrgõztan ja Tadžikistan idas ning Türkmenistan lõunas. See on üks kahest riigist maailmas (teine on Liechtenstein), millel endal ega selle ühelgi naaberriigil ei ole merepiiri.

Kliima, loodus, majandus
Usbekistan on mandrisisese asendiga. Kliima on kuiv. Põllumajandus on võimalik 10% territooriumist, oaasides ja jõgede ääres. Suur osa oaaside kunagisest rikkalikust elustikust on hävinud, sest kogu oaaside ala on kaetud inimasustusega. Näiteks turaani tiiger on välja surnud. Praegu on Usbekistan maailma teine puuvillaeksportija, oluline kulla ja maagaasi tootja.

Ajalugu
Esimesed Kesk-Aasia elanikud olid iraani keeli rääkivad rändrahvad. Nad asusid Usbekistani 1. aastatuhandel enne meie aega. Kesk-Aasias oli hõimude rändamine selles mõttes ebasoodus, et suurepäraste elutingimustega oaaside  kõrval asusid ebasoodsate tingimustega kõrbed. Seetõttu tekkisid Usbekistanis kiiresti paiksed asulad Buhhaara ja Samarkand, millest said võimu- ja kultuurikeskused. Need asulad muutusid kiiresti linnriikideks ja siis juba suuremate riikide keskusteks. Usbekistani läbis Siiditee. Tihe kauplemine pani aluse piirkonna majanduslikule õitsengule.

Aleksander Suur vallutas Sogdiana ja Baktria 327 eKr ning abiellus Baktria printsessi Roxanaga. See piirkond sai osaks Kreeka-Baktria kuningriigist. Hiljem kuulus Usbekistan Partia ja Sassaniidide impeeriumi, olles selle üks jõukaimaid osi. 13. sajandil vallutas kogu Kesk-Aasia Tšingis-khaan. Vallutusega kaasnesid ülisuured julmused ja genotsiid. Selles piirkonnas varem elanud indoiraanlased hävitati peaaegu täielikult. Nende asemel asusid piirkonda elama senised turgi ja mongoli päritolu rändrahvad, kes võtsid üle oma eelkäijate kultuuri ja jäid paikseteks. 1380. aastatel ühendas kogu piirkonna enda võimu alla Timur, kes ründas ka Venemaad  ja suri 1405 sõjakäigul Hiinasse. Tema rajatud Timuriidide dünastia ajal oli Usbekistan viimast korda maailma kultuurikeskus, näiteks Timuri pojapoeg Ulugbek oli maailmakuulus astronoom. Timuriidid võtsid pärsia keele kõrval asjaajamises kasutusele ka turgi keeled. Timuriidide riik nõrgenes kiiresti. 1501 hakkasid piirkonda hõivama usbekid, kes seni olid rändhõimudena elanud Araali merest põhja pool.

19. sajandil hõivas Venemaa Kesk-Aasia. Kesk-Aasiale pretendeeris ka Suurbritannia, kuid 1813-1907 kestnud poliitilises mängus jäi Venemaa peale. Pärast Oktoobrirevolutsiooni ei läinud Kesk-Aasia kohe kommunistidega kaasa, sest töölisklass oli seal väikesearvuline. Alles 1924 suudeti luua Usbeki NSV. 1925 võeti Usbeki NSV vastu Nõukogude Liitu. Usbekistani iseseisvus kuulutati välja 1. septembril 1991.

info
info
info

Spordiürituste ja kontsertide piletid üle kogu maailma

Vaata lähemalt