Almeria

Küsi Pakkumist

Almeria

Hispaania väike päikeseline saladus

Ida-Andaluusias asuv Almeria rannik on ilmselt Hispaania ranniku viimane paik, kus on veel võimalik leida rand vaid enda jaoks. Seda piirkonda iseloomustab hellitav päike, mis särab ja soojendab vähemalt 300 päeva aastas. Juba märtsi lõpus on siin piisavalt soe, et riided seljast heita ning nautida päikesekiiri. Soe ilm võib kesta hilissügiseni, isegi novembris langeb temperatuur harva alla 20 kraadi.
Suvel, kui termomeetri sammas kerkib veel kõrgemale, on sademete hulk Almerias nullilähedane. Unustage kehv ilm, siin sellist ei ole.

Kogu provintsis on kaunis loodus, mida saab nautida nii Sierra Nevada mäeaheliku pargis, kui ka Cabo de Gata looduskaitsepargis. Almeria looduskaitsealal elutseb mitmeid linnu- ja loomaliike ning kasvab mujal harva esinev Almeriale iseloomulik taimestik, näiteks agaav või roosa lõvilõug, mida kohalikud elanikud nimetavad ka draakonililleks.

Vaatamata oma erakordsusele oli Almeria pika aja kestel uudishimulike reisijate seas vähe tuntud. Isegi praegu enamik turiste alles õpib seda paika tundma, mistõttu sobib paik ideaalselt nendele, kes otsivad Euroopas kohta rahulikuks puhkuseks, puutumatut randa, päikest ja seiklusi. Siin pakutakse piisavalt mugavusi ja teenuseid ning teenindusele pööratakse suurt tähelepanu. Pea kõikides provintsi linnades ja kuurortides harmoneeruvad ideaalselt nüüdisaeg ja loodus. Provintsis on üle kümne sinise lipu ranna, mille kõrval asuvad uued hotellid, rajatud on kõnni- ja jalgrattateed, suurepärast toiduvalikut pakuvad nii traditsioonilised tapase baarid kui gurmeerestoranid, samuti on palju golfiväljakuid. Igas kuurordis pakutakse erinevaid veelõbustusi ja aktiivseid tegevusi. Kohaliku meelelahutuse armastajatele korraldatakse sageli linnapidustusi, festivale ning ajaloohuviliste tähelepanu köidab kindlasti Almeria arhitektuuripärand.

Almeria on Andaluusia provintsi üks kauneimaid linnu, mida ümbritsevad sinine Vahemeri ja Sierra Nevada mäestik. Selles linnas tasub veeta veidi aega, jalutades piki looklevaid ja kaootilisi sillutatud tänavaid, külastada muuseume, maitsta kohalikku kööki, samuti on linnas mitmeid huvitavaid turge ning uhkeid kaubakeskusi.

Reisikorraldaja: Novatours

Küsi Pakkumist
Almeria ajalugu ja vaatamisväärsused

Ajalugu mäletab Almeriat aastast 995 pKr, mil linn oli Córdoba kalifaadi peamiseks sadamaks ning kasvas tänu edukale kaubandusele ja tekstiilitööstusele kiiresti. Käesoleval ajal on Almeria majanduses kõige tähtsamal kohal põllumajandus. Eriti Almeria lääneosas võib näha kasvuhooneid, kus valmivad Euroopasse eksporditavad juur- ja puuviljad. 1489. aastast kehtestati Almerias katoliikliku monarhia riigivorm, peale seda lahkusid kiiresti pea kõik moslemitest elanikud. 16. sajandil rüüstasid piirkonda mitmed maavärinad ning seetõttu on enamik säilinud arhitektuurinäidiseid pärit maavärina järgsest ajast. Kuid siiski leidub veel vanaaja ajaloo jälgi.
Suvel kerkib termomeetrinäit Almeria provintsis 29 kraadini. Soojal ajal särab päike 11 tundi ööpäevas. Septembris-oktoobris on õhutemperatuur jätkuvalt 24–28 kraadi. Külm on jaanuaris, kui õhutemperatuur langeb 13 kraadini. Aasta alguses võib Almerias oodata vähesel määral sademeid. Tänu ainulaadsele soojale ja kuivale ilmale on provintsis tekkinud Euroopa ainus poolkõrb – Tabernas.
Samuti on Almeria väga sõbralik ja külalislahke lõunapiirkond. Põhikeeled on hispaania ja prantsuse, kuid paljudes kuurortides mõistetakse ka inglise keelt.

Vaatamisväärsused

Cabo de Gata
Imeline looduspark Hispaania kaguosas on Andaluusia ranniku kõige suurem kaitseala. Pea 50 000 hektaril laiuv park kulgeb piki rannikut 63 kilomeetri ulatuses. Metsik loodus on peavarjuks mitmetele huvitavatele looma- ja linnuliikidele, näiteks flamingodele ning seal kasvavad haruldased taimeliigid. Pargis saab näha üksikuid säilinud vanu kullakaevajate ja kalurite külasid, milles mäletatakse veel iidseid kohalike käsitöövorme. Rannikul varjavad lahed Andaluusia kauneid valge liivaga randu. Merevees on palju korallrahusid, vulkaanilisi rahne, värvirikkaid kalu ja taimi, seepärast sobib koht pind- ja süvasukeldumise harrastajatele. Samuti köidab park lohesurfajate, purjelauaga purjetajate, süsta- ja paadisõitjate meeli. Rannikul paiknevad mitmed spordikeskused, kus pakutakse koolitusi ja laenutatakse veespordi vahendeid.
1997. aastal tunnistas UNESCO Cabo de Gata looduspargi biosfääri-kaitsealaks ning alates 2001. aastast kuulub see Vahemere piirkonna enim kaitstud alade hulka.

Alcazaba kindlus
Üheteistkümnendal sajandil Córdoba kalifaadi ajal ehitatud Almeria kindluses on näha araabia stiilimõjutusi. Kindlust ümbritsevad kõrguvate vaatlustornidega kaitsemüürid. Torni nimi al-qasbah tähendab araabia keeles müüridega piiratud kindlus. Alcazaba kindlusesse jõudmiseks tuleb piki looklevat teed umbes 15 minutit mäkke ronida. Seda tasub teha juba ainuüksi avaneva imekauni merevaate tõttu. Teispool müüre asuvad mitmed säilinud väljakud, aiad, majad ja mošeed. Kunagi elasid ja valitsesid siin toreduses ning ohutuses moslemitest ülikud. Praegu on siin leidnud ulualuse mitmed kohalikud kassid. Liivakarva müürid on kontrastiks aaloepõõsastele, mimoosidele, jasmiinidele ja roosidele. See vaade on eriti kaunis kevadel, kui piki müüre asuvad lilleaiad puhkevad erklillades värvides õide.

Almeria katedraal
16. sajandil taastatud Almeria katedraal sarnaneb väljastpoolt kindlusele, mitte ristiusu kirikule, kuid selleks on olemas ka kaalukas põhjus. Tihtilugu pidid hispaanlased siin piirkonnas tõrjuma Vahemere piraatide rünnakuid, kes võisid muuhulgas tulla isegi Aafrikast. Omal ajal tuli ohutuse tagamiseks paigaldada kahureid ka katedraali ning tugevdada selle müüre. Kuid veidi askeetlik välisvaade asendub sees imelise barokkstiiliga, mida võib näha nii peaaltaris, kui ka külgkabelites. Tasub siseneda ja katedraalis üle vaadata mitmed piirkonna tähtsamad kunstiteosed, hindamatud maalid ja skulptuurid. Ilmselt tähelepanuväärseim on siin püha Ignatiuse skulptuur. Almeria katedraali ümbruses leidub kauneid kirikuid rohkemgi.

Tabernase kõrb
Almeria linnast 30 km põhja poole paikneb Tabernase kõrb – ainus Euroopa poolkõrb. See meenutab mõningaid USA kesklääne kõrbeid. Seetõttu on alates 1950. aastast filmitud siin mitmeid spageti-vesterne ja teisi filme. Justnimelt siin jäädvustati filmide „Hea, halb ja inetu“, „Araabia Lawrence“ ning „Indiana Jones“ hetked. Tänu filmiloojate sellisele huvile on Tabernase kõrbes loodud spetsiaalne koht, mida nimetatakse mini-Holliwoodiks ning kus asub ka vesternidele iseloomulik küla. Sõit Tabernasesse ning siinne filmiloojate pärand kõrbes võib pakkuda suurepärast meelelahutust kogu perele.

 

Küsi Pakkumist

Valik ekskursioone:

 • Granada
 • Sierra Navada ja Guadix
 • Cabo de Gata looduspark
 • Mini Hollywood
 • Almeria linnaekskursioon
 • Laevakruiis
 • Gibraltar
 • Cordoba
 • Sevilla
 • Malaga ja Puerto Banus

  Reis

  Teade

  Nimi (nõutav)

  Email (nõutav)

  Telefon (nõutav)

  Soovin ka kindlustust

  info
  info
  info

  Spordiürituste ja kontsertide piletid üle kogu maailma

  Vaata lähemalt