Zakynthos

Küsi Pakkumist

Zakynthos

Lõõgastav puhkus unelmate liivarandadel

Zakynthosel ootavad teid Joonia mere kauneimad liivarannad! Meelepärase ranna peaks leidma igaüks- rannad varieeruvad pikkadest liivaribadest pisikeste idülliliste rannasoppideni.

2 km pikkuse kuldse liivarannaga Tsilivi on viinamarjaväljadest ja oliivisaludest ümbritsetud kuurort, mis pakub nii rahulikku ja vaikset perepuhkust kui ka põnevust ja ööelu. Rahulik Kalamaki on suur kauni rannaga kuurort. Vassilikoses ootavad teid ehedad kreeka tavernid, kuldsed liivad, rahulikud suveõhtud, värvilised buganvillapõõsad ja viinapuud. Laganas on vaieldamatult saare suurim kuurort, mis on ka saare ööelu keskuseks. Samas leidub Laganases ka rahulikuks puhkuseks sobilikke piirkondi. Laganases on arvukalt restorane, baare, klubisid ja kauplusi. Väike ja võluv Agios Sostis on säilitanud tõelise Kreeka atmosfääri.

Kõikidest kuurortidest on hea transpordiühendus pealinn Zantesse, kus on saare parimad butiigid ning arvukalt armaid restorane.

Zakynthos pakub midagi nii täiskasvanuile kui ka lastele. Lisaks rannamõnude nautimisele saab külastada veeparke, lõbustusparki, osaleda Aurinko ekskursioonidel, mis tutvustavad saare põnevamaid paiku nagu Laevahukurand ning Sinised koopad.

Zakynthose kirgas merevesi sobib suurepäraselt sukeldumiseks ja snorkeldamiseks. Saare lõunaosa rannikuvees pesitsevad looduskaitsealused merekilpkonnad.

Hotellivalikus leidub kõigile midagi – lihtsatest söökideta apartementidest suurte kõik hinnas hotellikompleksideni.

Sihtkoha eelised:

 • Hea teenindusega kuurordid
 • Lastele veepargid
 • Palju võimalusi veespordi harrastamiseks

Reisikorraldaja: Aurinko, Novatours

 

Küsi Pakkumist

Zakynthos

Lõõgastav puhkus unelmate liivarandadel

Zakynthose saar (itaalia keeles Zante) on üks kauneimatest ja populaarseimatest saartest Joonia meres. See on peale Korfut ja Kefalooniat suuruselt kolmas saar, mis paistab silma hämmastava looduse, kristalsete randade ja mugavate linnakestega, sobides hästi nii perepuhkuseks kui romantikat ihkavatele abielupaaridele, aga ka neile, kes otsivad tormilisi koosviibimisi ja igapäevaseid askeldusi.
Kreeka lõunaosas paiknevat saart ümbritseb väga puhas vesi ja sealsed pikad pehme liivaga rannad meelitavad siia merikilpkonni (Carreta carreta). Need on saanud saare sümboliks. Zakynthose rannajoone pikkus on 123 kilomeetrit. Tuntuim laht saarel on Navagio, mille valge liivaga rannale pääseb ainult paadiga. Oma iluga üllatavad ka Gerakas, Kalamaki, Tsilivi ja teised saare rannad. Idarannikul on rannad varustatud paremini, pakutakse rohkem meelelahutust, mugavusi, seepärast võib siin kohata rohkem puhkajaid. Zakynthos on laialdaselt tuntud kui viimane peatus enne suundumist Vahemere läänerannikule. Geograafiliselt on see väga mugav ka kõigile purjespordi harrastajatele.

Üldinfo

Zakynthose saarel u 40 000 elanikku.

Aktiivne puhkus
Zakynthosel leidub tegevust kõigile. Randades saab tegeleda veesuusatamisega, sõita pedaalipaadi ja skuutri taga veetava veelangevarjuga. Tänu kirkale ja läbipaistvale mereveele on Zakynthos suurepärane snorkeldamis- ja sukeldumissihtkoht, üks populaarsemaid kohti selleks on Vassilikoses paiknev Agios Nikolaose rand. Siinne sukeldumiskeskus St. Nicolas Beach (PADI), korraldab nii sukeldumiskursusi kui ka sukeldumisretki. Saare lõunaosas, Keri külas asub sukeldumiskeskus Turtle Beach. Lisainfo www.diving-center-turtle-beach.com.

Zakynthose lopsakas loodus on aktiivse puhkuse sõbrale justkui loodud. Jalgrattaga sõites või matkates võib imetleda oliivisalusid, viinamarjaistandusi ning maalilist rannikut. Märgistatud matkaradadega kaarte kahjuks saadaval ei ole. Pealinnas Zantes on kolme heatasemelise väljakuga tennisekeskusMotospordisõpradele on Go Kart -kardirada Kalamakist u 2 km kaugusel Laganasi suunas.

Hea teada

Apteek ja arstiabi
Enamikes kuurortides on Zante Medical Care haigla vastuvõtupunkt. Arsti saab kutsuda ka hotelli. Tervisekindlustuse olemasolul saab Eestisse naastes arstiabile ja ravimitele kulutatud raha tšekkide alusel tagasi.
Zante linnas on haigla.

Joogivesi
Kraanivesi ei ole joogikõlbulik, soovitame juua pudelivett.

Liikumisraskustega reisijad
Zakynthos sobib liikumisraskustega reisijatele üsna hästi. Teed on üsna heas korras ning laiad, kuigi kõnnitee siiski tihti puudub ning asfalt on paiguti konarlik ja auguline. Mõnevõrra leidub ka kaldteid. Sihtkohas invataksosid ei ole.

Krediitkaardid
Osades kauplustes ja restoranides saab maksta Visa ja MasterCard kaardiga. Mõnel pool saab maksta ka Visa Electron ja Maestro kaadiga.  Automaadist saab sularaha välja võtta nii krediitkaartidega kui ka Visa Electroniga. Zante linnas on mitmeid panku.

Jootraha
Restoranides on kombeks arve summat umbes 10% võrra ülespoole ümardada. Hea teeninduse eest võiks väikese meeleheaga premeerida ka ekskursioonibussi juhti ning hotellipersonali.

Kuhu minna lastega
Veepark Zakynthos Water Village, mis paikneb Sarakinado külas. Siin ka söögi- ja joogikohad, lamamistoolid ja varjud, minigolfiväljak ja batuudid. Lisainfo http://www.zantewatervillage.gr .
Tsilivi veepargis Splash Fun Park on hulgaliselt väiksematele lastele mõeldud veeatraktsioone ning ka mõned kõrgemad ja kiiremad liumäed.
Lastele on Tsilivis ka Luna Fun Park, kus on suur batuudiala, pallimeri ja videomängude tuba. Lisaks on siin lasermängudega sõduritelk, kus on ka ehtne II maailmasõja aegne lennuk ning džiibid.

Restoranid ja meelelahutus
Kalamakis leidub söögikohti kiirtoidust ja rahvusvahelise köögiga restoranidest Kreeka tavernideni. Kõige luksuslikumad restoranid asuvad muidugi pealinnas Zantes.
Tsilivi baarides keeb ööelu varajaste hommikutundideni.

Sisseostud
Zakynthose saare populaarseimateks ostudeks on oliiviõli, mesi, keraamika, käsitöö ja kilpkonnade toetuseks tehtud tooted.
Parimad ostupaigad on küla peatänaval. Parimad sisseostuvõimalused on muidugi pealinn Zantes, peamiseks ostupiirkonnaks on Alexandrou Roma tänav. Zantes leidub brändirõivaste kauplusi, kaubanduskeskus Hondos-Center ning mitmed suured supermarketid.

Transport ja liiklus
Zakynthosel on hästi toimiv bussiliiklus ning ka takso leidmine on lihtne. Saarelt on igapäevane laevaühendus nt Peloponnesosele ja naabersaarele Kefalloniale.
Buss: Saare bussivõrgustik katab suuremad linnad ja külad.
Takso: Takso saab taksopeatustest või püüda tänavalt. Taksodes on fikseeritud hinnad.
Laev: Naabersaarele Kefalloniale viib laev Agios Nikolaose sadamast iga päev. Ka Peloponnesosesle väljub laev Zante sadamast igapäevaselt.

Vaatamisväärsused
Milanio meremuuseumis saab tutvuda enam kui 4000- aastase mereajalooga. Muuseum asub Tsilivis, Di Palai hotelli lähistel.
Vana uppunud laevavrakk saare loodeosas Agios Georgioses on üks pilkupüüdvamaid vaatamisväärsusi saarel. Laevahukurannaga saab tutvuda merereisidel.
Sinised koopad asuvad saare põhjaosas. Koobastesse saab Agios Nikolaosest või Zante sadamast korraldatavate laevareisidega.
Zakynthose saar kuulus aastatel 1482-1797 Veneetsiale. Sellest ajastust pärineb Zante linna kohal mäetipus kõrguv Veneetsia kindlus.
Saarel on ka palju viinamarjaistandusi, kus on võimalik veinide valmistamisega tutvuda ning neid ka degusteerida.

Ilm Zakynthosel on iseloomulik Vahemere kliimale ja kergelt prognoositav. Suvi on siin kuum ja kuiv, maist oktoobrini on 25–30 kraadi sooja. Juulis ja augustis ei esine vihma peaaegu kunagi, seda esineb ainult külmemal aastaajal. Tänu niisketele talvedele on Zakynthos peaaegu kõige rohelisem Kreeka saartest, siin kasvavad hästi oliivid, tsitrusviljad, viinamari.

Küsi Pakkumist

Valik ekskursioone:

 • Saareekskursioon – Zakynthose saladused
 • Keri Kaiki merereis
 • Laevahukurand
 • Kefallonia
 • Water Village veepark

Pakume teile valiku eestikeelseid ja rahvusvahelisi ekskursioone, mille toimumise eelduseks on 20 osavõtjat. Juhul, kui soovijaid on vähem, siis on võimalik minna võõrkeelsetele ekskursioonidele. Kohapeal saab ekskursioonide eest maksta ainult sularahas eurodes. Lastele vanuses 2-12 aastat on hinnaalandus 50%. NB! Ekskursiooniprogramm ning hinnad on esialgsed ja võivad muutuda. Täpsem info Aurinko reisiesindajatelt kohapeal.

  Reis

  Teade

  Nimi (nõutav)

  Email (nõutav)

  Telefon (nõutav)

  Soovin ka kindlustust

  info
  info
  info

  Spordiürituste ja kontsertide piletid üle kogu maailma

  Vaata lähemalt