Lissabon

Küsi Pakkumist

Lissabon, Portugal

Päikesepaiste, kaunis arhitektuur ja kahhelkivid, rohkelt kohvikuid ning sõbralikud inimesed

Euroopa lääneservale jõe ja ookeani kaldale rajatud kosmopoliitne Lissabon asub 7-l mäel ja pakub huvi juba ainuüksi maastiku ja arhitektuuri kauni kooskõla poolest.

Pealinn Lissabon on unikaalse suurlinliku hõnguga kontrastiderohke linn, mis ei jäta kedagi ükskõikseks. Siit leiate palju erakordset arhitektuuri segamini mõnusa minnalaskmismeeleoluga, lahedaid ajaveetmiskohti ja põnevaid muuseume.

Lissaboni vanim osa on Alfama, mille kohal kõrgub Püha Georgi kindlus, kust alla vaadates avaneb väga kaunis pilt ümbruskonnale. Kindlasti tasub külastada ka Belemi kvartalit, kus asub linna üks sümboleid – kuulus Belemi torn ja samuti Dos Jerónimose klooster.

Peale vaatamisväärsuste pakub Lissabon ka erinevaid meelelahutusi, mitmeid ostuvõimalusi, õdusaid restorane hea söögi ja veiniga ning lõbusat ööelu.

Ookeaniäärsed kuurortid Cascais ja Estoril on siinse piirkonna populaarseimad suvituskohad. Estoril on tuntud ka golfiväljakute, kasiino Estorili ja vormeli ringraja poolest. Endisest kalurikülast – Cascaist on saanud ärilinnak ja ostuparadiis. Samuti on Cascais Euroopa parimaid paiku lainelauduritele.

Sihtkohaekspert Guyan Mitra arvates on Lissaboni linna ja ranna kooslus harmoonilisem kui mis tahes muus maailma paigas. See elegantne päikesepaisteline linn meenutab oma ajast ja arust kommete ning tavadega ladina muinasjuttu. Lisaks sellele on Lissabon üks taskukohasemaid Euroopa metropole.

Mida teha?

Lissabonist loodes paiknev Sintra on roheline ja ilus ajalooline linnake, mis 19. sajandil oli armastatud paljude poeetide ja kirjanike (näiteks Byron) poolt. Linna suurimaks väärtuseks on kaunis tervik, mis on sündinud parkide, aedade ja paleede maitsekast planeerimiseks. Sintra kanti 1995. aastal UNESCO maailmapärandi nimekirja just kultuurmaastikuna.

1930. aastal rajatud botaanikaaed Estufa Fria (tõlkes Külm kasvuhoone) võimaldab tutvuda troopiliste vihmametsade taimestikuga. Koosneb kolmest suurest alast: Estufa Quente (soe kasvuhoone), kus on suurt niiskust vajavad taimed; Estufa Doce (magus kasvuhoone) taimede jaoks, mis eelistavad kuivemat kliimat ja Estufa Fria jahedamat temperatuuri nõudvate taimede jaoks.

Küsi meie reisikonsultandilt hinnapakkumist!

Küsi Pakkumist

Portugal

Uskumatu loodus Atlandi ookeani rannikul

Atlandi ookeani rannikuveed uhuvad Portugali rannajoont peaaegu 1800 km ulatuses ning see peegeldub ka riigi mereannirikkal toidulaual. Kalatoitudega sobib suurepäraselt ka kerge ja värske vinho verde vein.

Portugal on tuntud melanhoolse fadomuusika poolest, milles kaikub kunagiste meresõitjate kuulrsusrikkuse kaja.

Madeira saarerühm on tuntud eripalgelise looduse ning põnevate matkaradade poolest, mis viivad kuni 3 km kõrguste mäetippudeni. Kõrgelt mägedest avanevad suurejoonelised vaated udustele mäesiluettidele, ookeanile ning seal mängivatele delfiiniparvedele.

Eukalüpti – ja loorberipuumetsade ning aastaringselt õites troopiliste aedadega Madeira on aktiivse puhkuse sõprade paradiis!

  Reis

  Teade

  Nimi (nõutav)

  Email (nõutav)

  Telefon (nõutav)

  Soovin ka kindlustust

  info
  info
  info

  Spordiürituste ja kontsertide piletid üle kogu maailma

  Vaata lähemalt