Limassol

Küsi Pakkumist

Limassol

Puhkus täis uut ja vana, olevikku ja minevikku

Kreekapäraselt Lemesos on tänapäeval suuruselt teine linn Küprosel, mis aastate jooksul kujunenud populaarseks turisimikeskuseks. Tänapäeva Limassol on samanimelise ringkonna halduskeskus ning siin asub Vahemere piirkonna suurim transiidisadam.
Limassol jaguneb kaheks osaks: stiilsete kohvikute, restoranide, baaride ja kauplustega vanalinnaks (Palia Yitonia), mis paikneb endises Türgi linnajaos, ümber vana kalasadama ning kuurordikeskuse. Vanalinn on populaarne piirkond nii turistide kui ka kohalike hulgas – söögi- ja joogikohti on igale maitsele, samas toimub ka vilgas kaubandustegevus.
Kuurordikeskus e Yermasogeia on eraldi linnaosa, mis paikneb vanalinnast u 3 kilomeetrit ida pool. Limassoli kuurordi ööelu jääb alla vaid Agia Napa omale, tants ja trall kestab õhtust varajaste hommikutundideni.
Huvitavaid kohti leiab ka ajaloohuviline – Limassoli piirkondlik arheoloogiamuuseum esitleb selle piirkonna muinasleide alates 4-5. saj.
1228. a rajatud ja 19. sajandil türklaste poolt ümber ehitatud Limassoli kindluses abiellusid ammustel aegadel kuningas Richard Lõvisüda ja kuninganna Berengaria. Käesoleval ajal on kindluse ruumides keskaega käsitlev muuseum.

Sihtkoha eelised:

 • Hoolikalt renoveeritud stiilsete kohvikute, restoranide ja poekestega vanalinn
 • Lisaks tavapärasele kuurordielule saab nautida ka ehedat idamaiste sugemetega kreekapärast elu-olu
 • Kõrghooajal palju erinevaid kultuurisündmusi

Reisikorraldaja: Aurinko

Küsi Pakkumist

Limassol

Puhkus täis uut ja vana, olevikku ja minevikku

Üldinfo

Limassolis on u 185 000 elanikku.

Rannad
Kogu kuurortpiirkonna ulatuses lookleb pikk tumeda liivaga rannariba.
Limassoli keskusest u 15-minutilise jalutuskäigu kaugusel paikneb Lady Mile Beach rand. Rannas ei kohta eriti pealetükkivaid kaubitsejaid, saab tegeleda erinevate veespordialadega. Siinses rannas pole enamasti tugevat lainetust ning merepõhi läheb laugelt sügavaks, seega sobib ka väikeste lastega peredele. Lisatasu eest saavad lapsed lustida väikesel ujuval mängualal, kus on liumäed jm veelõbustused. Ranna ääres leidub söögikohti, kus saab maitsta kohalikke kalaroogi.
Limassoli-Larnaka vahelisele rannateele jääb Governor´s Beach, mis on nime saanud kunagise Briti kuberneri järgi. Selle kivise ranna äärest leiab väikeseid kalataverne, kus pakutakse värskeid mereande. Eraldi tasuks esile tuua ka Kourioni randa, kust avanevad kaunid vaated ning einestamiseks on ka siin heatasemeline kalarestoran.

Küprose köök
Siin on segunenud Kreeka, Türgi ja Lähis-Ida parimad maitseelamused. Viljakas pinnas ja soodne kliima on siinse köögi väljakujunemise soodsad tegurid. Meze (mezedes) – parim viis mitmekesise ja maitsva Küprose köögiga tutvust teha. Meze koosneb 10-20, mõnikord enamastki roast, võib valida liha/kala-meze või mõlemad (Cyprus meze). Kõigepealt serveeritakse külmad eelroad, dipikastmed, salatid, leib ning seejärel tuuakse lauda soojad road. Meze nautimiseks tasuks kindlasti aega varuda ja külluslikult kaetud laud sobib pigem õhtusöögiks. Liha-meze maksumus, olenevalt kohast, on u 20 €, sega-meze 15-20 € ja korralik kala-meze 30-40€.
Küprose, Kreeka ja Türgi kohv on põhimõtteliselt üks ja seesama kohv. Poliitilistel põhjustel ei sobi muidugi Küprosel Türgi kohvi küsida. Kohvi serveeritakse väikestes tassides. Kohvi tellides tuleks täpsustada, kas soovite suhkruta kohvi (skettos), suhkruga kohvi (metrios) või ülimagusat kohvi (gliki), sest suhkur lisatakse kohvile juba seda valmistades. Suviselt palava ilmaga on mõnus juua jääkohvi ehk frappe’d, mida traditsiooniliselt serveeritakse kõrge klaasiga. Frappe kuulub trendikates kohvikutes kohalike noorte meelisjookide hulka.Küprose hele õlu Keo on saanud mitmeid rahvusvahelisi auhindu. Küprosel on litsents ka Carlsbergi õlle tootmiseks. Carlsberi õlletehases toodetakse ka kohalikku Leon-I nimelist õlut. Küpros on kuulus oma heade veinide poolest. Magusa šerri sarnase maitsega dessertvein Commandaria on maailma vanim nimeliselt tuntud vein, mida hakkasid valmistama ristirüütlid. Seda valmistatakse siin ühel ja samal traditsioonilisel meetodil magusatest päikese käes kuivatatud viinamarjadest juba keskajast saadik. Arvatakse, et Küprose päritolu viinamarju on ajast aega kasututatud ka šampanja ja Madeira veini valmistamisel. Commandaria alkoholisisaldus on u 15%.

Apteek ja arst
Apteek: Rohelise ristiga märgitud apteeke (farmakion) on kuurortides palju. Apteekides müüakse lisaks ravimitele ka kosmeetikat, lastetoitu ja mähkmeid. Apteegid on enamasti avatud E-L 08.30-13.30 ning pealelõunal uuesti 16.00-19.00, oktoobris 15.00-18.00. Valveapteegi nimi on kirjas kõikide apteekide ustel.
Arst: Limassolis Ygia Polyclinic, tel + 357 7777 7790. Arsti juurde on tarvis kaasa võtta isikut tõendav dokument, kindlustus, reisivoucher. Arstiabi eest tuleb kohapeal kas sularahas või kaardiga tasuda. Tervisekindlustuse olemasolul saab Eestisse tagasi jõudes tšekkide alusel arstiabile kulutatud raha tagasi (visiiditasu, ravimitšekid, transport arsti juurde).

Sisseostud
Hotellipiirkonnas on suur valik ostuvõimalusi. Turistide hulgas on populaarseimad ostud kotid, jalanõud, rõivad , käsitöö, lisaks kohalikud veinid ja juustud.
Parimad kauplused asuvad Limassoli keskuses Anexartisise  ja Ayiou Andreou tänavatel.

Transport ja liiklus
Buss. Limassolis on hea bussiühendus linnakesksuse ja kuurortpiirkonna vahel ( buss nr. 30). Kesklinna bussipeatus asub vanalinna ja Limassoli kindluse külje all. Sama bussiga pääseb ka Uude sadamasse ( New Port) ja linna suurimasse kaubanduskeskusesse My Mall.
Bussipilet 1,50 €, päevapilet 5 € ja nädalapilet 15 €. Limassoli ja teiste linnade vahet sõidavad Intercity bussid, ühe suuna pileti hind on sõltuvalt sihtpunktist 3-5 € ning edasi-tagasi pilet 5-9 €.
Takso. Takso saab tellida hotelli. Miinimutasu on 5 €. Takso kuurordist kesklinna maksab u 12-15 €, Paphosesse ja Larnakasse u 70 €. Suuremasse taksosse mahub kuni 6 in ja nende hind natuke kallim.

Veepargid

FASSOURI VEEPARK
Suurim ja populaarseim veepark, mis asub Limassoli lähistel. Park töötab aprillist-oktoobrini, vastavalt ilmastikuoludele võivad konkreetsed avamise-sulgemise kuupäevad muutuda. Veepark on avatud 10.00-18.00, varakevadel ja sügisel 10.00-17.00.
Pilet täiskasvanutele 30 €, lastele kuni 12. a. – 17 € ja lastele alla 3. a. sissepääs tasuta.
Limassoli, Paphose ja Larnaka turismipiirkondadest on võimalik Fassouri veeparki sõita ka tasuta bussiga. Lisainfot leiate aadressilt www.fasouri-watermania.com

AGIA NAPA WATERPARK
Seda Ayia Napa veeparki peetakse suurimaks temaatiliseks veepargiks Euroopas, põhirõhk kujunduses on antiik-Kreekal. Veepargi atraktsioonivalik on väga rikkalik. Park on avatud 10.00-17.00 ja kõrghooajal 10.00- 18.00.
Piletihind täiskasvanutele 38 € ja lastele kuni 12.a. 24 €. Täpsemat infot veepargi kohta saab aadressil http://www.waterworldwaterpark.com/

APHRODITE VEEPARK
Sümpaatne veepark Paphose rannapiirkonnas, kus on erinevaid huvitavaid atraktsioone.
Pilet täiskasvanutele 30 €, lastele kuni 12. a. – 17 € ja lastele alla 3. a. sissepääs tasuta. Lisainfot vt: www.aphroditewaterpark.com

Kõikides veeparkides on arstiabipunkt, vetelpäästjad, erinevad söögikohad, hoiukappide rentimise võimalus.

Mida teha
Ligi 300 erineva looma-linnuliigiga Limassoli loomaaed asub rannapromenaadi lähistel. Siin on loodusloomuuseum, ja hariduskeskus, kus näidatakse loodusteemalisi filme. Loomaaia territooriumil on ka eraldi osa lastele.
11 km kaugusel Limassoli keskusest idas, Amathuse piirkonnas, asuvad saare ühe tähtsaima antiikaegse kuningriigi varemed. Arheoloogiliste väljakaevamiste käigus leitud esemed viitavad inimasustusele ligi 14.saj. e.Kr. Siin võib näha Afrodite templi varemeid ning kreeka-foiniikia hauakambreid.
15. sajandil rajatud Kolossi kindlus asub Limassolist lääne pool, Kolossi külas. Just siin hakati valmistama kuulsat COMMANDARIA veini, mis ongi nime saanud sõjaväe juhtkonna „grand commanderie“ järgi. Kolossi maad olid viljakad ja siin kasvatati peale viinamarjade ka puuvilla, oliive ja suhkruroogu, mida eksporditi erinevatesse Vahemere piirkondadesse ning kaugemalegi.

Limassoli plussid ja miinused
+ Hoolikalt renoveeritud stiilsete kohviku, restoranide ja poekestega vanalinn
+ Lisaks tavapärasele kuurordielule saab nautida ka ehedat idamaiste sugemetega kreekapärast elu-olu
– Limassoli rannaliiv on tumedapoolne

 

 

  Reis

  Teade

  Nimi (nõutav)

  Email (nõutav)

  Telefon (nõutav)

  Soovin ka kindlustust

  info
  info
  info

  Spordiürituste ja kontsertide piletid üle kogu maailma

  Vaata lähemalt