Playa de las Américas, Tenerife

Küsi Pakkumist

Playa de las Américas, Tenerife

Tenerife tuntuim rannakuurort

Tenerife lõunaosas asuv Playa de las Americas on tuntud oma heatasemeliste hotellide, aktiivse ööelu ja heade randade poolest.
Playa de las Americases on uhked laiad liivarannad, mille tonaalsus kõigub heledapoolsest kuni üsna tumedani. Kuurort jaguneb mitmeks väiksemaks rannaks, nagu Playa del Duque, Playa de Fanabe, Playa Torviscas, Playa del Bobo ja Playa Americas. Siin pakutakse erinevaid veespordi võimalusi – skuutrid, vesijalgrattad, purje- ja lainelauad, langevarju- ja banaanisõit. Lastele valmistavad rõõmu mitmed veepargid.
Piirkonnas on rohkelt erinevaid söögikohti, leida võib näiteks hiina, mehhiko, itaalia või teisi rahvusrestorane ning rahvusvahelistesse kettidesse kuuluvaid kiirsöögirestorane. Kanaaridele omaseid roogi saab nautida kuurordist veidi eemal väikestes külades. Soosituimad kalarestoranid asuvad La Caleta külas ja Los Cristianose kuurordis.
Playa de las Americas sobib kõigile, nii peredele ja rahulikuma puhkuse otsijale kui ka ööelu nautijatele.

Sihtkohas on eestikeelne teenindus!

Sihtkoha eelised:

 • Tenerife päikselisim piirkond, head liivarannad, mis sobivad hästi ka lastele
 • Suur valik erinevaid puhkamisvõimalusi – „igaühele midagi“
 • Aktiivne ööelu
 • Lahe õhkkond ja mõistlik hinnatase

Reisikorraldaja: Aurinko

Küsi Pakkumist

Playa de las Américas, Tenerife

Tenerife tuntuim rannakuurort

Rahvaarv ja vahemaad
Tenerife u 1 miljonit elanikku
Playa de las Américas u 10 000 elanikku
Adeje u 36 000 elanikku
Adeje u 7 km
Arona u 10 km
Tenerife Sur lennujaam u 21 km
Los Gigantes u 26 km
Las Cañadas (Teide) u 42 km
Santa Cruz u 85 km
Puerto de la Cruz u 120 km

Üldinfo

Rannad
Parimad liivarannad on saare lõunaosas. Playa de las Americases on laiad liivarannad, mille värv varieerub heledapoolsest tumedani. Lamamistoolid ja päikesevarjud on randades tasulised – u 3-4 eurot päev, 2 tooli + vari maksab u 7-8 eurot.

El Teide
Kanaari saarte üks sümboleid, Tenerife au ja uhkus on Hispaania kõrgeim mäetipp, 3718 meetri kõrgune Teide vulkaan. Teide vulkaan on üks kolmest vulkaanist, mis on tekkinud hiiglasliku, enam kui 5000 meetri kõrguse vulkaani sisemusse hilisemate vulkaanipursete tagajärjel miljoneid aastaid tagasi.
Vulkaani jalamil asuv El Teide rahvuspark asutati 1954. aastal ning see ulatub 2000 meetrit üle merepinna. Rahvuspark on meelisatraktsioon nii turistidele kui kohalikele, kes pagevad sinna kuumusest leevendust otsima, kauni looduse rüppe piknikke pidama või erineva raskusastmega lugematutele matkaradadele matkama.
Rahvuspargis on 2 keskust, kus võib näha videot rahvuspargi loodusest ja vulkaanist. Suurem keskus on El Portillo, mis on avatud iga päev kell 9.00-16.00 ja väiksem Canada Blanca, avatud samuti 9.00-16.00.
Päris vulkaani kraatri servale pääsemiseks on mitu moodust. Kõige levinum neist on sinna sõita köisraudteega. 2356 m kõrguselt 3555 m kõrgusele jõudmine võtab aega 8 minutit. Köisraudtee on avatud 9.00-17.00. Kehvade ilmastikutingimustega talvisel ajal vulkaani tippu ei lubata. Edasi-tagasi sõit koos ringkäiguga kraatri serval võtab aega u 2 tundi.
Tipust La Rambletast on võimalik näha naabersaari La Gomerat, Gran Canariat, La Palmat ja El Hierrot. Pilves ilmaga saate imetleda aga lummavat vaatepilti vahusest pilvedemerest. Ka sooja ilmaga võib üleval tipus olla üsna jahe, seetõttu peaks sinna kaasa võtma jaki või kampsuni. Samuti tuleks arvestada terviseprobleemide korral sellega, et järsk kõrguste muutus võib mõjuda teie enesetundele.
Tippu on võimalik minna ka matkagrupiga. Matka pikkus on u 15 km, kindlasti tuleks sinna minnes varustada end veega, panna selga mugavad soojad rõivad ja jalatsid.

Sisseostud
Elektroonika, kosmeetika, optika, tubakatooted ja alkohol on soodsate hindadega. Reisilt tuuakse kaasa kohalikke veine, juustu ja meerummi.
Suurem osa kauplusi on avatud esmaspäevast reedeni kl 9.00–14.00 ja 17.00–20.00, laupäeviti kl  9.00–14.00. Hotellide Parque de la Paz ja Vulcano lähedal asuvad Lole supermarketid, on avatud ööpäevaringselt. Fañabe El Duque ostukeskuse vastas toimub neljapäeviti  ja laupäeviti turg. Los Cristianoses, hotelli Gran Arona ees on turg pühapäeviti. Turult saab osta käsitööd, ehteid, nahktooteid jms.

Restoranid ja meelelahutus
Ööelu on mitmekesine ja sobilik igale maitsele. Suurim ja mitmekesiseima valikuga keskus on Playa de las Americase kuurort, mille ööelu on koondunud peamiselt kuurordi keskusesse Las Verónicas’e rajooni. Sealsed baarid ja ööklubid on orienteeritud ennekõike turistidele. Klubidesse sissepääs on enamasti tasuta, välja arvatud juhul, kui toimub mõni eriüritus või kontsert. Vanusepiirang klubides ja baarides on üldjuhul 18 eluaastat. Hispaania kombe kohaselt ei jõuta tavaliselt ööklubidesse pidutsema kunagi enne südaööd, või ka kella enne 1 öösel. Kohalike noorte seas on hinnatud ajaveetmise koht Los Christianoses ranna ääres asuv San Telmo keskus, kus asub mitmeid diskoteeke ja baare. Aasta keskne üritus – värvikirev karneval – toimub veebruaris ning kestab 27 päeva. Põhisündmused leiavad aset pealinnas Santa Cruzis.
Piirkonnas on rohkelt erinevaid söögikohti, leida võib näiteks hiina, mehhiko, itaalia või teisi rahvusrestorane ning rahvusvahelistesse kettidesse kuuluvaid kiirsöögirestorane. Kanaaridele omaseid roogi saab nautida kuurordist veidi eemal väikestes külades. Soosituimad kalarestoranid asuvad La Caleta külas ja Los Cristianose kuurordis.

Aktiivne puhkus
Paljudes saare lõunaosa randades saab tegeleda mitmete veespordiharrastustega nagu veesuusatamine, kanuu- ja banaanisõit. Korraldatakse ka mitmeid delfiini- ja vaalavaatlus ekskursioone. Tenerife on golfimängijate seas väga populaarne sihtkoht. Saare golfiväljakud on heatasemelised ja väga hästi planeeritud. Saarel on kuus väjakut, neist üks saare põhjaosas Santa Cruzi lähedal ja viis lõunas, Playa de Las Americase piirkonnas. Neli väljakut on 18-rajalised, üks 3 x 9 ja üks 9-rajaline. Väljakute täpset kirjeldust vt www.go-golf.net/reviews/europe/tenerife.html jawww.canaryforum.com/tenerife/golf.html.

Võimalik on tegeleda veespordiga (veesuusatamine, skuutrid, purjelauasõit, sukeldumine jne), süvavee kalapüügiga, mängida tennist, squashi. 4-5* hotellid ning spordikeskused pakuvad aktiivseks puhkuseks hulgaliselt võimalusi. Populaarsed on erinevad meresõidud.

Las Americase kardiklubi asub Lagos de Fanabes, 5 min autosõidu kaugusel Playa de las Americasest.

Vee- ja teemapargid:

 • Veepark Aqualand
  Veepark ja delfinaarium asub Playa de las Americases, Adeje rannikul. Veepargis on suur valik atraktsioone (liumäed, basseinid, kamikadze, voolav jõgi jms.). Päeval toimuvad delfiinide showd. Pilet u 22,50 €, lastele (3-12. a) 16 €. Lisainfo www.aqualand.es
 • Siam Park
  2008. a avatud suur vee- ja teemapark Playa de las Americases. Palju erinevaid atraktsioone, söögikohti, kauplusi. Väidetavalt parim vee- ja teemapark Euroopas. Siam veeparki pääseb tasuta bussiga. Hind täiskasvanule u 33 €, laps (3-11. a) 22 €. Võimalik osta ka Siam + Loro Park pileteid – täiskasvanu 56 € ja 6-11. a laps 37,50 €. NB! Alates 04.11 toimuvad Siam pargis renoveerimistööd, korraga on remondis vaid üks atraktsioon. Lisainfo www.siampark.net
 • Pueblo Chico teemapark
  Suur vabaõhumuuseum La Orotava lähistel, kus 20 000 m2-l on miniatuurselt eksponeeritud Tenerife tähtsamad ehitised ja maastikud. Näha võib ka rahvarõivaste kollektsiooni. Pilet täiskasvanule 12,50 € ning laps (4-11. a) 6,50 €, avatud iga päev 10.00-17.00.
 • Aloe Park Bananera
  Buzanada lähistel paiknev banaaniistandus ja aaloe park on külastamiseks avatud iga päev. Buzanada on küla Playa de las Americasese naabruses. Umbes tunniajalise jalutuskäigu vältel tutvustatakse istanduses banaanikasvatuse iseärasusi. Istanduses asub väike kauplus, kus müüakse erinevaid banaanidest valmistatud tooteid. Pileti hind täiskasvanule 10 €, lapsed (2-11. a) 5 €, avatud E-R 10.00-16.30.
 • Kaamelipark (Camel park)
  Los Cristianose lähistel La Camella külas asuvasse kaameliparki viivad Playa de las Americasest tasuta bussid (vajalik eelnevalt registreeruda). On võimalik minna erineva kestvusega safariretkedele. 20-minutiline kaamelisafari maksab täiskasvanule u 10 € ja lapsele 5 €. 30-minutiline kaamelisafari maksab täiskasvanule u 15 € ja lapsele 7,50 €. Avatud iga päev 10.00-17.00.

LOODUSPARGID:

 • Loro Park
  Loro looduspark on üks populaarsemaid vaatamisväärsusi saarel. Park asub La Orotava orus ning selle pindala on 130 000 m2. Siin on maailma suurim papagoide kollektsioon – u 300 liiki. Lisaks näeb gorillasid, haruldast valget tiigrit ja musta pantrit, šimpanse, pea kõiki maailmas esindatud pingviiniliike, flamingosid, alligaatoreid, erinevaid mereasukaid alates karpkaladest ja lõpetades merelõvide, delfiinide ning haidega. Näha saab delfiinide, merelõvide ja papagoide showd. Pilet täiskasvanule ilma transpordita 33 €, lastele (6-11. a) 22 €. Avatud iga päev 8.30-18.45, sissepääs kuni 16.00. Lisainfo www.loroparque.com.
 • Parque las Aquilas ehk Jungle Park
  Los Cristianose taga kõrgel mägedes asuvas looduspargis on 75 000 m2 troopilisi aedu täis loomi ja linde. Pargi uhkuseks on suur kotkaste kollektsioon. Pilet täiskasvanule 24 €, lapsele (3-12. a) 16,50 €. Avatud iga päev 10.00-17.30, sissepääas kuni 16.30.
 • Kaktuse- ja loomapark ning Amazonia park
  See looduspark keskendub erinevatele kaktuseliikidele jt kõrbealade taimedele. Park asub Los Cristianose lähistel. Samas kõrval asub 7000 m2-l Amazonia park, kus saab näha troopiliste vihmametsade taimede ja loomade kollektsiooni.
 • El Teide rahvuspark
  3718 m kõrgune Teide vulkaan on Hispaania kõrgeim mäetipp ja Kanaari saarte üks sümboleid. Vulkaani jalamil asuv El Teide rahvuspark asutati 1954. aastal ning see ulatub 2000 meetrit üle merepinna. Vulkaani kraatri servale saab sõita köisraudteega. 2356 m kõrguselt 3555 m kõrgusele jõudmine võtab aega u 8 minutit. Kehvade ilmastikutingimuste korral vulkaani tippu ei lubata. Edasi-tagasi sõit koos ringkäiguga kraatri serval võtab aega u 2 tundi.Tippu on võimalik minna ka giidi juhtimisel matkagrupiga. Matka pikkus on u 15 km ja raja läbimine nõuab head füüsilist vormi. El Teide tippu tõusmiseks on vaja eriluba, mida peab iga soovija taotlema isiklikult Santa Cruzist. Büroosse peab kas ise kohale minema või saatma faksiga taotluse hiljemalt 7 päeva enne plaanitud matka. Taotlusele tuleb lisada ka passikoopia ning kuupäev, millal soovite mäe tippu ronida.

Tenerife vaatamisväärsused

Masca küla
Tenerife loodeosas, looduskaunis paigas, 650 m kõrgusel mägedes asuv küla, kuhu viib 6 km pikkune serpentiintee. Mascat peetakse saare üheks kaunimaks paigaks. Masca lilledega ümbritsetud valged majakesed olid pikka aega muust maailmast täiesti isoleeritud, säilitades nii oma traditsioonilise arhitektuuri ja veetleva “mahajäetud paiga“ atmosfääri. Santiago de Teidest saabudes avaneb Mascale uhke vaade- piki järsku kaljuseina keereldes laskuv tee ning kahe eriti sügava mäelõhe vahelisele alale ehitatud küla otse selle vastas.

Vilaflori küla
Lõuna- Tenerife kõrgemais paigus Vilaflori ligidal võib nautida uhkeid panoraamvaateid. Vilaflor on väike 1500 meetri kõrgusel paiknev küla, mille läheduses võib leida saare ühe omapärasema vaatamisväärsuse, nn kuumaastiku (Paisaje Lunar), erosiooni poolt vormitud kivide rühma. Vilaflori ümbrus on matkajate, mägironijate ja mägijalgratturite lemmikpaik saarel.

Icod de los Vinos
Icod de los Vinos saare loodeosas on Tenerife vanimaid linnu ning kuulus seal kasvava üle 2000-aastase Draakonipuu poolest. Puu nimi viitab selle “koletislikule“ kujule, tänu millele hakatigi seda seostama draakoniga. Sellel puul on legendaarne ajalugu, mis ulatub konkistadooride-eelsesse aega. Draakonipuud tunti Euroopas antiikajast saadik – selle “veri“ leidis kasutust pitsativaha, värvide ja salvide valmistamisel. Draakonipuu mahlal oli omal ajal kulla hind, kuna seda peeti suurepäraseks verejooksude, haavade ja düsenteeria raviks. Draakonipuu kasvab väga aeglaselt ning selle eluiga võib olla mitu tuhat aastat. Puu levikuala saarel on väike- looduskaitse all olevad draakonipuud kasvavad enamasti raskesti ligipääsetavates kohtades. Kuna draakonipuu on kasvutingimuste suhtes üsna kapriisne, elavad vaid üksikud puud soliidse eani. Soodsates tingimustes seevastu võivad draakonipuud elada mitu tuhat aastat ning omandada hiiglaslikud mõõtmed ja vormid.

Santa Cruz
Tenerife pealinn Santa Cruz on oma 200 000 elanikuga Kanaaride suuruselt teine linn. Linna praegune tähtsus põhineb sadama arengul ja kaubandusel, mis vähehaaval kandus La Lagunast üle Santa Cruzi, millest 19. sajandi alguses saigi saare pealinn. Suurim areng linnas toimus tänu 1852. aastal sõlmitud vabakaubasadamate lepingule, mil sinnakanti kolis hulgaliselt kaupmehi ja linn kasvas jõudsalt. Tänane Santa Cruz de Tenerife on kaasaegse arhitektuuri ja avarate haljasaladega linn, mille puudega ääristatud rahulikel tänavatel ja väljakutel on mõnus uidata. Päikseline ilm püsib siin praktiliselt aastaringselt. Üks linna huviväärsusi on mõne aasta vanune Cesar Manrique`i kavandatud Parque Maritimo veepark, mis on ehitatud linna vana kaubasadama kohale. Tenerife külastatuim koht on mere ääres paiknev Plaza de Espaňa väljak, mille ääres asub Cabildo de Tenerife (saare administratiivkeskus). Selle kõrval paikneb teine väljak, Plaza de la Candelaria, kust saab alguse linna tähtsaim kaubatänav Castillo ning selle taga asub 16. sajandist pärinev La Concepcioni kirik. Kõrgemal paikneb maaliline Plaza del Principe väljak, mille ääres kõrgub San Francisco kirik (18.saj) ja klooster, kus tegutseb ka kohalik kunstimuuseum. Väljakult saab alguse Pilari tänav, mille ääres seisab samanimeline, 18. sajandist pärinev kirik. Mööda seda tänavat jõuab Santa Cruzi ilmselt kauneimasse kohta, Garcia Sanabria parki, kus kasvab rohkesti eksootilisi taimi ja mitmest erinevast maailma nurgast pärinevaid puid.

Puerto de la Cruz
Puerto de la Cruz on saare suuruselt teine turismilinn. Erinevalt lõuna-osa uutest turismikeskustest on selle linna näol tegemist soliidse ajalooga puhkekohaga. 19. sajandi lõpul ehitati sinna kuurort, kus praegu tegutseb hotell-kasiino Taoro. Selle linna iseloomulikuks elemendiks on rohelised aiad, sõbralik õhkkond ning vilgas tänavaelu. Õhtul muutuvad Plaza del Charcot ümbritsevad tänavad ja Paseo maritimo otsekui üheks suureks lõbustuskohaks, kus võib soovi korral ka õhtustada ühes paljudest välirestoranidest. Linnas on hulgaliselt arhitektuuri- ja kultuurimälestisi, näiteks Nuestra Seňora de La Peňa kirik, San Telmo erakla, San Felipe loss, Casa de La Aduana (tollihoone) ja vana sadamakai. Üks El Puerto huvitavamaid vaatamisväärsusi on Lago Martianez, mis koosneb Kanaaridelt pärit kunstniku Cesar Manrique kavandatud mereveebasseinidest, milles avaneb suurepärane võimalus ujumiseks ja päevitamiseks. Lisades neile veel vulkaanilise ranniku oma eksootilise taimestiku ja harmoonilise arhitektuuriga, jääb üle vaid tõdeda, et tegemist on tõepoolest Cesar Manrique`i kauneima kunstiteosega.

La Laguna
San Cristobal de La Laguna on Kanaaride ajalooliste linnade seas vaieldamatult tähtsaim. Linn on asutatud 1497. aastal järve äärde, mis lõplikult kuivas 19. sajandil. Aastasadu oli see Tenerife tähtsaim linn, saare administratiivne, poliitiline ja seltskonnaelu keskus. La Laguna oli ühtlasi ka saarestiku kultuurikeskus, kuna sinna rajati saarestiku esimesed haridusasutused, mis hiljem panid aluse San Fernando ülikooli sünnile. Pikka aega oli see Kanaaride ainus ülikool. Linn hakkas oma juhtivat rolli minetama 1706. aastal, mil Garachio sadama hävimine vulkaanipurske tagajärjel pani aluse Santa Cruz de Tenerife linna kiirele arengule. Santa Cruzist sai saare pealinn 19. sajandi alguses. La Laguna säilitas piiskopkonna keskusena siiski oma juhtpositsiooni religioosses elus ning tänu ülikoolile ka kultuurikeskuse staatuse. Linna kindla käega planeeritud tänavapildis võib näha arvukalt kauneid ja monumentaalseid ehitisi. Adelantado, Catedrali ja Cristo väljakute vahelisel alal paiknevate San Augustini, La Carrera, Herradorese ja Nava Grimoni ajalooliste tänavate ääres seisab mitmeid 16. ja 17. sajandist pärinevaid uhkete fassaadidega härrastemajasid. Kuna linn on ühtlasi ka saare usuelu keskus, leidub seal rohkesti kõrge kunstilise väärtusega sakraalehitisi, näiteks katedraal, La Concepcioni ja Cristo de La Laguna kirikud, San Migueli erakla ja Santa Catalina klooster.

Loorberimets
Anaga mägismaad ja teisi Põhja-Tenerife alasid kattev loorberimets on teadlaste poolt tunnistatud autentseks elavaks fossiiliks. See mets, mis 20 miljonit aastat tagasi miotseeni- ja pliotseeniajastul kattis kogu Euroopa lõunaosa, kadus kvaternaari ajastu jäätumiste tagajärjel. Tänu laiuskraadile ja ookeanituultele Kanaaridel selline taimestik siiski säilis. Nii saigi saarestikust selle miljoneid aastaid samasugusena püsinud taimestiku viimane varjupaik. Kuna selline mets vajab kasvamiseks teatud niiskus-ja temperatuuritaset, leidub seda vaid madala vööndina 500-1400 meetri kõrgusel Kanaaride põhjaosas. Loorberimetsa mitmekülgne taimestik sisaldab 20 algupärast puuliiki. Anagas võib läbida mitmeid tähistatud radu, mis kulgevad ülalt metsast allapoole. Näiteks Casa Forestalist (La Laguna – Taganana tee 4. kilomeetril) laskub rada Taganana külla. Sellele rajale juhatab suunaviit “Vueltas de Taganana“ (Taganana marsruudid) ning rada on tähistatud kollaste teemärkidega. Raja läbimine kestab umbes poolteist tundi.

La Esperanza
Väikene külakene, kust avaneb ilusa ilmaga kaunis vaade pealinnale Santa Cruzile. Kohalikud elatuvad käsitööst, populaarne on nii pitside ja punutiste valmistamine kui ka vulkaanilisest poolvääriskivist oliviinast ja jõekarpidest ehete tegemine.

Güimar
Güimari enim külastatav vaatamisväärsus on linnast läände jäävad püramiidid, mis esmapilgul meenutavad kogu saarel levinud terrasse. Lähemal vaatlusel selgub, et tegemist on saare põliselanike guantshide poolt rajatud püramiididega. Püramiide peetakse sarnaseks Peruu ja Mehhiko püramiididega. Muuseumis on võimalik näha 15 min pikkust filmi Ameerika avastamise-eelsetest sidemetest eurooplaste ja indiaanlaste vahel.
Muuseum on avatud iga päev 9.30-18.00

Küsi Pakkumist

Valik ekskursioone:

 • Saareekskursioon koos Masca küla ja Teidega
 • La Gomera
 • Loro park
 • Loro park & Siam veepark
 • Flamenco show
 • Keskaegne rüütliturniir San Miguel’i kindluses

Eestikeelsete ekskursioonide toimumise eelduseks on vähemalt 15 osavõtjat, v.a. La Gomera ekskursioon, mille puhul on nõutav min 40 in ja Loro Park, mille puhul on nõutav min 20 in. Kui soovijaid on vähem, saab minna võõrkeelsetele ekskursioonidele.
Kui ekskursioonile koguneb vähemalt 15 osavõtjat, tuleb kaasa Aurinko reisiesindaja. Ekskursioone saate osta kohapeal infotunni ajal eurodes (ainult sularahas). Lapsed saavad ekskursioonidelt hinnasoodustust.
NB! Ekskursiooniprogramm ja hinnad võivad hooaja vältel muutuda. Täpsem info reisiesindajalt kohapeal.

  Reis

  Teade

  Nimi (nõutav)

  Email (nõutav)

  Telefon (nõutav)

  Soovin ka kindlustust

  info
  info
  info

  Spordiürituste ja kontsertide piletid üle kogu maailma

  Vaata lähemalt