Egiptuse üldinfo

Küsi Pakkumist

Egiptus

Kontrastide maa

Veeda mõnus soe rannapuhkus Egiptuse päikese all ja suple Punases meres. Punase mere erakordselt liigirikas värviline veealune maailm meelitab siia sukeldumisest innustunuid kogu maailmast. Egiptuses võib puhkus olla täpselt selline, nagu igaüks ette kujutab – erakordselt rikkalik ajaloopärand, eksootika, päike ja kristallselge merevesi pakuvad avastamisrõõmu ja elamusi mitmeks reisiks

Kes kord Egiptuses käinud ja Niiluse vett joonud, tuleb kindlasti tagasi, usuvad egiptlased. Niiluse vett töödeldakse tõepoolest ümber joogiveeks, tõenäoliselt tullakse aga tagasi lihtsalt seepärast, et ühe lühikese reisiga on maa varamu hõlmamatu. Tsivilisatsiooni hällina tuntud Egiptusesse tullakse kuulsate paikade ja hästisäilinud ajaloo-aarete  pärast, aga ka rannapuhkust veetma ning golfi mängima.

Kuurortid:

Küsi Pakkumist

Egiptus

Kontrastide maa

Kuurortid:

 • Hurghada – Punase mere äärse kuurorti pulseeriv elu
  Hurghada on üks tähtsamaid turismikeskusi Punase mere kaldal, mis asub Kairost 450 km kaugusel. Kuurort on välja kasvanud väikesest kalurilinnakesest. Hotellide arvu poolest on Hurghada maailma kuurortide esiridades. Juba praegu on Hurghada rannikul enam kui 200 hotelli, linn laieneb aga veelgi. Aastatest 1980 on kuurorti pidevalt laiendatud Egiptuse ja välismaalaste investorite poolt ja sellest on saanud liidripositsiooniga kuurort Punase mere ääres. Hotellidest ja puhkekompleksidest leiate igasuguseid sportimisvõimalusi merel – snorkling, sukeldumisklubid, jahiklubid.
  Sihtkoha eelised:
  * kuurort asub kohe Hurghada lennujaama lähedal, transfeeri aeg lennujaamast hotellidesse ca 30 min.
  * pikkade turismitraditsioonidega suur rahvusvaheline kuurort, aktiivse ööelu ja kaubandusega, eriti populaarne vene ja saksa turistide hulgas
  * odav hinnatase võrreldes ülejäänud suurte kuurortitega Egiptuses
  * elav ja mitmekesine rannaelu Punase mere kaldal, võrratu veealune maailm
  * valged liivarannad ja head surfivõimalused
  * lähedalolevad kultuurimälestised – Luxor
 • Sharm el Sheikh
  * asub kohe lennujaama lähedal, transfeeri aeg lennujaamast hotellidesse 10-30 min.
  * suur rahvusvaheline aktiivse ööelu ja kaubandusega (Naama Bay keskuses) kuurort
  * kõige kaasaegsem ja vabameelsem kuurort Egiptuses
  * elav ja mitmekesine rannaelu Punase mere kaldal
  * hotellid asuvad enamasti korallrahude ääres ja pikki liivarandu on vähe, ujuma ja snorkeldama saab peamiselt minna ujuvsildadelt, veealune maailm on võrratu

Üldinfo

Riigiinfo
Pindala
– 1 002 450 km2
Rahvaarv – 86 miljonit (2013.a.)
Pealinn – Kairo
Raha – Egiptuse nael (EGP) ja piastrid
Keel – araabia keel
Religioon – valdav usund Islam, enamus kristlastest kuuluvad kohalikku Alexandria Kopti Õigeusu kirikusse

Mida pajatab ajalugu?
Lõuna-Egiptuses olid esimesed asustused juba rohkem kui 250 tuhat aastat tagasi.
Ülem-Egiptuse müütiline valitseja Menes ühendas Ülem- ja Alam-Egiptuse omavahel 3050 a. eKr. ja ehitas kuulsa Memphise linnuse.
Iidse Egiptuse ajalugu on jaotatud kolme ossa: Vana Kunigriik (2663-2195 eKr) tuntud ka püramiidide ajastuna, Keskmine Kuningriik (2066-1650 eKr) ja Uus Kuningriik (1550-1064 eKr), mis on tuntud ka kuldse ajastuna.
Egiptuse langust seostatakse vaarao Kleopatra VII-ga, kes alustas võimuvõitlust oma venna ja mehega ning kutsus selleks appi Rooma armee.
7.sajandil vallutasid Egiptuse prohvet Muhamedi ühendatud araablased, kes on sellel territooriumil tänini.
Suessi kanali ehitamisega sai Egiptus tähtsaks rahvusvaheliseks transiitmaaks.
Peale kuninga kukutamist 1953 aastal on Egiptus olnud vabariik.

Rahvusköök
Foul – roog aedubadest
Hummus – roog kikerhernestest
Hamam mahshi – riisiga täidetud tuvi
Mashi warag enab – täidetud viinamarjalehed
Kofta – lamba või veiselihakotletid
Kebabs – lamba-, veise- või kanaliharoog
Baklava – pistaatsia ja purustatud pähklitega kihiline küpsetis, mis on kastetud piima ja mee siirupisse
Karkade – hibiskuse õitest valmistatud jook

Hotellide eripärad
Hotellide klassifikatsioon on Euroopa omast veidi erinev. Euroopa ja Egiptuse sama kategooria hotellid ei ole võrreldavad, näiteks Egiptuse neljatärnihotell võib Euroopa standardite järgi olla kolmetärnihotell. Hotellide interjööris kasutatakse rohkelt marmorit, kulla imitatsiooniga detaile jm kohalikke toormaterjale. Egiptuse hotellide teenindav personal koosneb üksnes meestest. Nad on väga sõbralikud ja abivalmid ning ootavad seetõttu ka jootraha (baksheesh).

Hea teada
Kaupluste lahtiolekuajad. Kauplused on üldjuhul avatud 9:00 – 21:00 talveperioodil ja 09:00 – 12:30 ning 16:00 – 20:00 suveperioodil. Ramadani ajal võib kaupluste, riigiasutuste ja avalike külastuskohtade tööaeg olla lühendatud.
Valuutavahetuspunktide ja pankade tööaeg ei ole kindlaks määratud. Raha saab üldjuhul vahetada hotellide valuutavahetuspunktides, mis töötavad 10.00 – 13.00 ja 18.00-22.00
Jootraha. Restoranides jäetakse jootraha arve summast 10-12% sõltuvalt teeninduse kvaliteedist. Kohalikele bussijuhtidele ja giididele on kombeks jootraha jätta. Jootraha (1–5 EGP) makstakse ka kõige erinevamate ja ettearvamatute teenuste (vahel üksnes teenuse soovitamise) eest.
Transport. Marsruuttakso on soodne transpordivahend. Kuurortides on kindel sõiduhind vahemikus 1 – 2 EGP. Liigelda saab ka taksoga, mille tunneb ära eraldusmärkide järgi. Taksodel on taksomeetrid, ent sõidu hinna üle tuleks autojuhiga eelnevalt kokku leppida. Tasub ka tingida, kuid seda kindlasti enne taksosse istumist.
Piirangud. Egiptusesse võib sisse tuua kuni 400 sigaretti ja 3 liitrit alkoholi. Videokaamera kaasavõtmisel võidakse nõuda selle registreerimist lennujaama tollis. Riigist lahkumisel kantakse sel juhul passi vastav märge. Rangelt on keelatud riigist välja viia Punase Mere koralle ja karpe. Alkoholi tarbimine (k.a õlu) on piiratud.
Kingitused. Vesipiibud ja käsitööna valmistatud klaaspudelid lõhnaõlide hoidmiseks.

Tunneta Egiptust
Kauplemist tuleb vaadata kui mängu, mille peamine reegel on mitte näidata suurt huvi teile silma hakanud kauba vastu ning pakkuda väiksemat hinda kui müüja küsib.
Mine snorgeldama või sukelduma. Vesi on Punases meres väga selge – veepinnal ujudes näeb suurepäraselt koralle ja kalu.
Vesipiipu on kombeks suitsetada õhtuhämaruses sealjuures aeglaselt ja rahulikult poliitikast, perest või naistest juteldes. Vesipiipu enda rahvuslikuks aardeks pidavad araablased lasevad seda suitsetada ka naistel ja lastel. Egiptuses tasub proovida puruteed, karkade teed ja värskelt pressitud mahla (mango, guajaavi, sidruni).
Kõrbereisist võib saada sinu elu meeldejäävaim kogemus.

  Reis

  Teade

  Nimi (nõutav)

  Email (nõutav)

  Telefon (nõutav)

  Soovin ka kindlustust

  info
  info
  info

  Spordiürituste ja kontsertide piletid üle kogu maailma

  Vaata lähemalt