Palma Nova, Mallorca

Küsi Pakkumist

Palma Nova, Mallorca

Rannapuhkuse lemmik

Palma Nova ranna lauge merepõhi on lastega veemõnude nautimiseks justkui loodud.

Kõik Aurinko hotellid paiknevad Palma Nova kauni liivaga rannast ning kaupluste, kohvikute ja restoranidega palistatud rannapromenaadist vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel. Valikus on nii paaridele kui lastega peredele sobilikke hotelle.

Lastega on tore käia Marinelandi-mereloomade pargis, Katmandu-teemapargis ning erinevatel minigolfiväljakutel. Pealinn Palma oma mitmekesiste ostuvõimaluste ning kultuurielamustega jääb Palma Novast bussisõidu kaugusele.

Sihtkoha eelised:

 • Suure kuurordi mitmekesine teenusevalik
 • Kauni liivaga heatasemelised rannad
 • Palma Nova külje all paiknevad mereloomade ja veepark
 • Hea transpordiühendus saare eri osades paiknevatesse idüllilistesse väikeküladesse ning rahulikesse pisikestesse randadesse

Reisikorraldaja: Aurinko

Küsi Pakkumist

Palma Nova, Mallorca

Rannapuhkuse lemmik

Mallorca saar on üks neljast saarest Baleaaride saarestiku autonoomses piirkonnas. Baleaaride saarestik kuulub Hispaania Kuningriigi koosseisu. Kohalik baleaari keel on katalaani keele haru.
Mahe vahemereline kliima, ilus loodus ja hotellide rohkus on kaasa aidanud selleks, et saarel luua üht Euroopa tähtsaimat suvitusparadiisi.

Sihtkohainfo

Rannad
Palma Nova pikal ja laugelt süveneval rannal on olemas kõik  vajalikud rannatennused – lamamistoolid, varjud ja dušid. Rannatänava ääres on restoranid, baarid ning väikesed kauplused.

Sisseostud
Nii Palma Novas kui naaberkuurordis Magallufis on hulgaliselt väikeseid kauplusi, kus müüakse muuhulgas rannatarbeid ning- rõivaid, mänguasju, suveniire ja ehteid.
Parimad sisseostuvõimalused on muidugi pealinn Palmas.
Mallorcalt ostetakse kaasa juustu, ensaimadat (magus kringel), oliiviõli, Majorica pärleid, nahast kotte ja kingi ning kohalikke veine.

Restoranid ja ööelu
Palma Novas on nii kohalikke kui rahvusvahelisi roogi pakkuvaid söögikohti – soodsaid kiirtoidukohti, tapasbaare, pitsarestorane, hiina söögikohti, kalarestorane jpm.

Palma Novas on ka hulgaliselt baare. Paljudes neist armastatakse suurelt ekraanilt üheskoos jälgida erinevaid spordivõistlusi. Naaberkuurort Magalluf on tuntud aktiivse ööelu ja hiigelsuurte diskoteekide poolest.

Kuhu minna lastega
Palma Nova on mõnus perepuhkuse sihtkoht. Aurinko hotellid paiknevad restoranidest ja kauplustest jalutuskäigu kaugusel.  Kõnniteed on üldiselt laiad, seega on mugav ringi liikuda ka lapsekäruga. Ranna lauge merepõhi on lastega veemõnude nautimiseks justkui loodud. Lastele leidub mänguväljakuid ja batuute.

 • Western Park on metsiku lääne stiilis liumägede ja basseinidega veepark naaberkuurort Magallufis, kus on ka väikelaste miniveepark ning nõiutud loss. Lisainfo www.westernpark.com.
 • Marineland on suur mere- ja troopikateemaline park Portal Nousis, Palma Novast u 5 km kaugusel. Sinna saab sõita liinibussiga. Pargis toimuvad delfiinide, merelõvide ja papagoide show’d. Siin on suur troopiliste kalade, haide ja pingviinidega akvaarium ning roomajate ja sisalikega troopikamaja, samuti eksootiliste lindude ala ja väike laste veepark. Lisainfo www.marineland.es.
 • Minigolf Fantasias on kolm 18-rajalist minigolfiväljakut, mis paiknevad troopilise taimestiku, veesilmade ja koskede keskel.

Aktiivne puhkus
Palma Nova ümbruses leidub mitmeid heatasemelisi golfiväljakuid.
Lähim tennisekeskus on Palma Nova Guillermo Vilas Tenis Academy.
Ratsutada saab Club de Equitacion Es Pas ratsabaasis, mis jääb Palma Novast u 7 km kaugusele.  Ratsabaasis leidub hobuseid nii algajatele kui kogenud ratsutajatele, korraldatakse ratsaretki loodusesse ning ponisõitu lastele.
Son Matiase rannal saab harrastada erinevaid veespordialasid – sõita pedaalipaadiga, langevarjuga, skuutriga ning palju muud.
Saare lääneranniku mägine maastik on väljakutseks ratturitele. Ka paljud profiratturid käivad siin oma võistlusvormi testimas.

Mallorca lääne- ja põhjarannikul on mitmed suurepärased erineva raskusastmega matkarajad. Formentori poolsaarel matkates avanevad ümbruskonnale hingematvad vaated. Siinsete matkaradade alguspunktidesse on kõige mugavam sõita rendiautoga. Formentoris kulub ühe matkaraja läbimiseks 2-3 tundi.

La Reserva looduspargis, Puigpunyenti maakonnas, Galatzó mäe jalamil paikneb meeldiv matkarada. Lisainfo www.lareservamallorca.com.

Vaatamisväärsused Palma Nova lähiümbruses
Enamik vaatamisväärsusi paikneb pealinnas Palmas. Vaatamist väärivad kindlasti Bellveri kindlus, Palma katedraal ning kunagine mauri kuningate palee La Almudaina.

Pealinna ja selle vaatamisväärsustega on mugav tutvust teha Palma City Sightseeing – hop on hop off bussiga. Bussisõidu jooksul tehakse 16 peatust, mille jooksul saab maha minna ja pärast jälle peale tagasi tulla. Ekskursiooni saab jälgida kõrvaklappidega, mille kaudu edastatakse teksti 8-s erinevas keeles.

Mida külastada

Formentori neem (poolsaare kõrgeim koht: 334m)
Formentori poolsaar sirutab end kirdesse, üha Vahemere keskosa poole, jättes oma teekonnal kiiluvette ohtralt tillukesi rannikumere laidusid. Maastik on siin põnev: 400 meetri kõrgused konarlikud kaljud vastanduvad nende jalamil lainetavale klaarile sinisele veele. Kaljudest kasvavad välja männid, mis ümbritsevad ka paljusid liivarandasid. Vahetult enne maanteetunnelit asub Mallorca üks kõige kuulsamaid botaanilisi leiukohti, kus rähanõlval kasvavad sõrmkübarad, baleaari alpikannid, lohevõhad ja pojeng Paeonia cambessedesii. Viimase näol on tegemist Baleaaride endeemiga, mis on saanud nime Jacob Cambesedesi (1799 – 1863) järgi, kes oli üks esimesi neid saari uurinud botaanikuid.

Palma de Mallorca
Baleaaride pealinn Palma de Mallorca asub otse Palma lahe ääres. 2.saj. roomlaste poolt rajatud linna vaatamisväärsuste hulka kuuluvad Bellveri kindlus; Almudaina palee ning kitsaste ja käänuliste tänavatega vanalinn, mis hakkab elama õhtu saabudes. Palma au ja uhkus on 13-17. sajandil ehitatud majesteetlik gooti katedraal, kus muuhulgas võib näha Salvador Dali raudskulptuuri ja külastada religioonimuuseumi.

MALLORCA LÄÄNE- JA PÕHJAOSA

Andratx
Omaaegne Vahemere piraatide meelispaik on täna kohalike Mallorca elanike lemmikpiirkond elamiseks. Tähelepanu väärivad nii kaunis rand, uhked majad kui hästi korrastatud surnuaed.

La Granja (Esporles)
13.sajandil tsisterlaste kloostrina tegutsenud ja hiljem eravaldusse läinud suursuguses maamõisas asub täna etnograafiamuuseum. Kompleksi kuuluvad nii kaunis aed koos elumajaga kui kõik maamajapidamiseks vajalikud kõrvalhooned. Külastamiseks on avatud ruumid elumajas ja kõrvalhoonetes, välja on pandud kõik farmeri eluks vajalikud toidunõud, tööriistad ja riided. Võimalik on maitsta ja kaasa osta erinevaid kohalikke tooteid (juust, maiustused, vein jms.).

Valldemossa
See seletamatu atmosfääriga linnake on inspireerinud mitmeid kunstnikke, kirjanikke ja heliloojaid. Lühemat või pikemat aega on seal peatunud George Sand, Ruben Dario, Miguel de Unamuno ja Azorin. Kuid see idülliline mägiküla sai kuulsaks siis, kui helilooja Frederic Chopin ja tema armuke, kuulus prantsuse kirjanik, kelle varjunimi oli George Sand, veetsid seal 1838. – 1839. aasta talve. Chopin oli tiisikushaige ja sai arsti poolt soovituse veeta talv mahedas Vahemere kliimas. Chopin ja Sand leidsid asupaiga Valldemossa kloostris, kust mungad olid välja aetud 1835. aastal ja kus kunstnikupaaril õnnestus üürida kaks kongi. Sealset rahu ei olnud kauaks, kuna külarahvale oli peagi selge, et Chopin ja temaga koos elav naine ei olnud abielus. Ja veel hullem oli see, et nendega koos elasid ka selle ebamoraalse naise kaks alaealist last. Nii oligi peagi selge, et need jumalakartmatud välismaalased olid kuradiga mestis, sest nende kongist paistis valgus veel kaua pärast keskööd! Et George Sand öistel tundidel kirjutas, ei tahtnud keegi aru saada. Samuti ka mitte sellest, et Frederic Chopin võis öises vaikuses komponeerida. Sellest ajast pärinevad mõned tema prelüüdid, kaks poloneesi, üks skertso, üks masurka ja kaks nokturni. Linna tähtsaimate vaatamisväärsuste hulka kuuluvad La Cartuja klooster, kirik ja sadam.

Soller
Prantsusepärane armas väikelinn Soller paikneb mägede vahel viljakas orus, kus kasvatatakse põhiliselt tsitrusvilju ja oliive. Linnas on säilinud palju 18. ja 19. sajandil ehitatud luksuslikke maju. Omaette vaatamisväärsus on Solleri sadamapiirkond Port de Soller. Sollerist vaid kiviviskekaugusel asub saare kõrgeim mäetipp Puig Major. Solleri võib sõita rongiga, mis teatud tuuridel teeb turistide jaoks peatusi eriti ilusates paikades. Palmast Solleri sõites viib otsetee läbi tunneli, kuid palju maalilisem on sõit üle Alfabia mäekuru, kus tee keerleb nagu lõpmatu madu läbi 64 juuksenõela kurvi. Solleri sadamast võib teha vaatamisväärseid paadiekskursioone piki kaljust põhjarannikut kuni La Calobra kuristiku suudmeni. Sinna viib ka maantee, mis Solleri juurest tõuseb mäestiku suunas, läbib selle, ja Gorg Blau kuristiku veereservuaari lähedalt viib lõputult keereldes La Calobra laheni. Sealt viib kõnnitee edasi läbi kahe lühikese tunneli järskudest nõlvadest ümbritsetud orgu, kus mägiseina lõhena läbiv kuristik avaneb merele. See on haruldane, võimas, looduslik amfiteater.

Pollensa
Tramuntana mäeaheliku jalamil asuv linnake on kuulsa Hispaania poeedi Miguel Costa i Llobera sünnilinn. Läbi linna jalutades võib näha kauneid purskkaevusid, kirikuid, kloostreid ja Rooma silda. Linna uhkuseks on aga 365 trepiastmega trepp, mida ääristab küpressiallee ja mis viib üles Calvari mäele, kust avaneb imekaunis vaade ümbrusele. 5 km kaugusel Pollensast asub väike ja vaikne Port de Pollensa rand.

Alcudia
Alcudia linn asub Pollensa ja Alcudia lahtesid eraldaval poolsaarel Mallorca põhjaosas. Alcudia tähtsaimaks vaatamisväärsuseks peetakse väikest amfiteatrit Pollensat ja kolme väravaga linnamüüri, Püha Sakramendi kirikut ja kabelit. Omaette nähtus on soisele maa-alale ja merre rajatud sadamapiirkond Port d’Alcudia, mis oma kanalite ja sildadega meenutab väikest Veneetsiat.

MALLORCA KESK- JA IDAOSA

Inca
Saare põhilise nahatööstuskeskusena tuntud Inca linnas on lisaks seal valmistatavatele nahkesemete kauplustele-muuseumitele ka mitmeid ajaloolisi vaatamisväärsusi, näiteks Santa Maria la Majori kirik, mis oli originaalis ehitatud gooti stiilis, kuid 18. sajandil ehitati ümber barokkehitiseks. Vaatamist väärivad ka barokkstiilis Sant Francesc’i ja barokkportaaliga Santo Domingo kloostrid, samuti Incast mõne kilomeetri kaugusel, 1000 m kõrgusel asuv Puig d’Inca kabel.

Manacor
Kuulsate Majorica pärlite tootmiskeskus Manacor on ka oliivipuidust mööbli ja suveniiride valmistamise keskus. Siit võib leida mitmeid mööbli- jt puitesemete muuseume-kauplusi. Manacoris väärivad külastamist gooti stiilis kirik, raekoda ja kauni sammaskäiguga 17. sajandist pärit klooster.

Arta
Väike linnake, kus on säilinud möödunud aegade hingus. Linna uhkuseks on mäe otsas asuv 13.saj. pärit San Salvadori kirik. Meeldejääv vaade ümbruskonnale. Läheduses on mitu atraktiivset koobast: võimalus valida D’Arta, Del Drac’i või Del Hams’i koobaste vahel.

Küsi Pakkumist

Valik ekskursioone:

 • Imeline Mallorca
 • Palma linn & Draakoni koopad
 • Formetnori poolsaar koos turu külastusega
 • Son Amari varietee

Pakume teile valiku eestikeelseid ekskursioone, mille toimumise eelduseks on 25 osavõtjat. Juhul, kui soovijaid on vähem, siis on võimalik minna võõrkeelsetele ekskursioonidele. Nende toimumispäevad, hinnad ja marsruut võivad eestikeelsest ekskursiooniprogrammist erineda. Kohapeal saab ekskursioonide eest maksta ainult sularahas eurodes. Lastele vanuses 4-14. a kehtib soodustus kuni 50%. NB! Ekskursioonide hinnad ja programm võivad hooaja vältel muutuda. Täpsem info Aurinko reisiesindajatelt kohapeal!

  Reis

  Teade

  Nimi (nõutav)

  Email (nõutav)

  Telefon (nõutav)

  Soovin ka kindlustust

  info
  info
  info

  Spordiürituste ja kontsertide piletid üle kogu maailma

  Vaata lähemalt