Rimini linn

Küsi Pakkumist

Rimini linn

Klassikaline puhkus- vaatamisväärsused ja kuldne liivarand

Stiilsed smokingud, tumedad päikeseprillid, laia servaga kübarad ning metsikud ööd! Need Riminis sündinud Federico Fellini filmikaadrid aitasid tänapäeva Euroopa Las Vegaseks, unetuks kuurordiks ja ka külalislahkuse linnaks kutsutud Rimini Itaalia kuulsaimate kuurortlinnade hulka upitada.

Puhkajad leiavad Riminist eest viisteist kilomeetrit laugelt kirkasse Aadria merre suubuvat peene liivaga randa ja tõelised itaalia köögi hõrgutised. Kohalikud muusikabaarid ja ööklubid ahvatlevad jalga panema parimad tantsukingad ning kutsuvad nautima sumeda suveöö meelelahutusi. Kui kingad eksikombel koju ununesid, siis tuleb läbi astuda vaid Corso d’Augusto elegantsetelt kaubandustänavatelt. Rimini lähiümbruses leidub vaatamisväärsusi igale maitsele – Euroopa suurim veepark Aquafan, San Marino väikeriik, UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv ajalooline Ravenna linn jpm.

Reisikorraldaja: Aurinko

Küsi Pakkumist

Rimini

Klassikaline puhkus- vaatamisväärsused ja kuldne liivarand

Rimini linn
Hotellide ja liivarannaga Rimini uus linnaosa paikneb vanalinna lähedal.
Rooma ajal tunti Riminit Ariminumi nime all. Vanalinna keskus, piazza Tre Martiri väljaku kohal asus Rooma foorum, kus Caesar olevat 49. a e.Kr leegionäridele kõnet pidanud. Ariminumi väljaku põhjapoolses osas voolas Rubicone jõgi, millest põhja poole jääv ala ei kuulunud tol ajal veel Itaaliale. Ariminum paiknes seega strateegiliselt olulises kohas, kus ristus kaks olulist Rooma-aegset teed. Roomast algav ning Riminis lõppev via Flaminia ning siit algav via Emilia on kasutusel veel tänapäevalgi. Via Emilia andis nime Emilia-Romagna maakonnale.

Keiser Augustuse ajal ehitati Riminisse palju kauneid riigihooneid. 13. sajandil sai Rimini endale Malatesta-nimeline perekond. Üks tähelepanuväärseimatest pereliikmetest oli 15.sajandil elanud Sigismondo Pandolfo, kes meelitas linna mitmeid märkimisväärseid kunstnikke ja arhitekte. Leon Battista Alberti projekteeris Malatestade templi, mis kuulub Itaalia kauneimate vararenessansi kirikute hulka. samast ajastust pärineb ka massiivne Sigismondo kindlus. II maailmasõja ajal sai Rimini pommitamistes tugevasti kannatada.

Rimini on filmirežissöör Federico Fellini sünnilinn. Film Amarcord (1973) on seotud Fellini Riminis veedetud noorusaastatega.

Rannad
Riminis on pikk ja kaunis liivarand, mis koosneb tasulistest rannaribadest. Toolid ja 1 vari maksab sõltuvalt kuust u 7,50-27 €. Augustis on hinnad kõige kõrgemad. Tasuta rannad paiknevad lainemurdja juures ning Riccione poolses otsas.

Rimini rannas on palju erinevaid söögi- ja joogikohti.  Rannal renditakse kanuusid ja pedaalipaate.

Sisseostud
Rimini on ka kogu ranniku parim ostulinn. Firmarõivaste poed paiknevad enamasti vanalinna Corso d´Augusto peatänaval. Itaaliast ostetakse kaasa rõivaid, kingi, käekotte, pastat, sinki, parmesani juustu ning muidugi veini.

Restoranid ja ööelu
Emilia Romagna maakond on tuntud maitsvate roogade poolest, eriti populaarsed on muidugi toidud värsketest mereandidest. Rimini rikkalik restoranivalik hõlmab söögikohti lihtsatest pitsarestoranidest heatasemeliste kalarestoranideni.

Riminis on üliaktiivne ööelu, mis on koondunud vanalinna ning rannapiirkonna sadamapoolsesse ossa. Rannal on hulgaliselt noorte hulgas populaarseid vabaõhubaare, õhtut võib veeta ka stiilsetes kohvikutes. Diskoteekide sissepääsutasud algavad 10 €-st.

Kuhu minna lastega
Ricciones, via Pistoia tänaval asub Euroopa suurim veepark Aquafan. Park on avatud 01.06.-11.09. Lisainfo www.aquafan.it.  Rimini ja Riccione piiril paikneb väiksem Beach Village veepark, mis on avatud samuti 01.06.-11.09. Lisainfo www.beachvillagericcione.it.

Oltremare on mitmekülgne teemapark, mis paikneb Aquafani veepargi kõrval, Riccione lähedal. Pargis on näitus eelajaloolisest maailmast, akvaarium, delfiinid ning IMAX-3D kino. Park on avatud iga päev 10.00-18.30, kesksuvel lausa kella 23:00-ni. Pilet 28 € ja 20 €/100-140 cm pikkused lapsed. Lisainfo www.oltremare.org.

L’Aquario di Cattolica teemapark tutvustab lastele universumi tekkimist ning veealust maailma. Muuhulgas näeb siin pingviine ja haisid. Lisainfo www.acquariodicattolica.it.

Italia in Miniatura on Rimini lähistel paiknev park, kus võib näha üle 270 Itaalia ja Euroopa vaatamisväärsuse minimaketi. Avatud kell 09:00-19:00. Lisainfo www.italiainminiatura.com.

Fiabilandia on väikestele lastele mõeldud lõbustuspark, mis paikneb Rimini lähedal. Lisainfo www.fiabilandia.it.

Aktiivne puhkus
Rannatänaval leidub mitmeid jalgratta rendifirmasid, rattaga on tore sõita nii Riccionesse kui pisikestesse naaberküladesse. Jalgratta rendihind on 3-4 €/tund või 10-15 €/päev.

Riminist u 10 km kaugusel,  Villa Verrucchios, paikneb 18-rajaline Rimini Golf Club. Lisainfo www.riminigolf.com.

Rimini sadamas, Rivergreen Golfis on ka kaks 18-rajalist minigolfirada. Hind täiskasvanule 10 € ja alla 10 aastasele lapsele 7 €. Avatud iga päev 10.30-12.30 ja 17:00-00:00.

Riminis on 8 väljakuga tenniseklubi Circolo Tennis, mis paikneb via Cristoforo Colombo tänaval. Hind u 14 €/tund ja peale kella 17:00-i õhtul u 17 €/tund. Tenniseväljakud on avatud iga päev.

Riminis saab tegeleda erinevate veespordialadega. Rimini ja Riccione vahelisel rannaribal on purjelauarent. Purjelauasõiduks sobivad rohkem tuulised kevad- ja sügisilmad.

Küsi Pakkumist

Valik ekskursioone:

 • San Marino
 • Firenze
 • Mondaino
 • Bologna & Ravenna
 • Veneetsia

  Reis

  Teade

  Nimi (nõutav)

  Email (nõutav)

  Telefon (nõutav)

  Soovin ka kindlustust

  info
  info
  info

  Spordiürituste ja kontsertide piletid üle kogu maailma

  Vaata lähemalt