Zell am See

Küsi Pakkumist

Zell am See

Suusapuhkusele Austria alpidesse

Zell am See on idülliline alpilinnake. Maaliline järv, romantiline vanalinn, panoraamiks võimsad mäetipud – see vaatepilt pakub tõelist naudingut. Kitzsteinhorni liustikul lihtsalt peab ära käima!
Siinsed mäed pakuvad väga erinevaid elamusi ja sõidurõõmu igal tasemel suusatajale. Madalamal asuvad rajad võimaldavad tuulevarju otsida külmema ilmaga. Kevadesoojuses tagab head lumeolud liustiku põhjanõlv. Zell am See kodumägi on madalam ja suures osas metsaga kaetud.
Pikad kerged ja keskmise raskusega rajad on mõnusalt tuule eest varjul. Mitmed mustad rajad pakuvad väljakutset ka väga heal tasemel sõitjale. Väikese bussisõidu kaugusel olev Kitzsteinhorni liustik võlub suurepäraste lumeolude ja ilusate vaadetega. Lisaks heas korras laugetele radadele leiab siit mitmeid kaljudevahelisi puutumatu lumega mäekülgi ja suure lumepargi. Zell am See linn on pikaks veninud mäe ja järve vahele. Alpiexpressi hotellid asuvad kõik mugavalt peatõstuki lähedal, vanalinn jääb ca 1,5 kilomeetri kaugusele. Õhtu veetmiseks on Zell am Sees mitmeid restorane, baare ja ööklubisid. Kelle sportlikud eesmärgid pole kõrged, võib liustiku tipus asuval vaateplatvormil vaateid nautida või lõõgastuda paar aastat tagasi valminud suures veekeskuses Tauern Spa.

Mäeinfo:
Küla kõrgus 760 m
Kõrgeim tõstuk 3029 m
Laskumisradu 138 km
Musti radu 30 km
Punaseid radu 45km
Siniseid radu 58 km
Pikim laskumine 6.2 km
Küsi Pakkumist

Zell am See

Suusapuhkusele Austria alpidesse

Piirkond Europa Sportregion

Maiskogel sobib suurepäraselt algajatele suusatajatele – siin on lihtsajooneline maastik ning sobivad rajad suusatama õppimiseks. Schmittenhöhes on väga erisugused suusarajad. Kitzsteinhorn asub neist kolmest kõige kõrgemal (3203 m) ning sobib eeskätt puhkajatele, kes teavad suusatamise põhitõdesid une pealt. Kuna siin on alaliselt lumi, saab Kitzsteinhornis aasta ringi suusatada.

Kaks eri meeleolus elavat linna Zell am See ja Kaprun moodustavad kokku Austria Alpides Salzburgi liidumaal asuva Euroopa spordipiirkonna (Europa Sportregion). See suusapiirkond koosneb kolmest kuurordist: Schmittenhöhe, Kitzsteinhorn ning Maiskogel. Ühe kuurordi kesklinnast teise sõidavad tasuta bussid.

Nii algajad kui ka meistrid leiavad eri suusaregioonidest endale meelepärase raja. Europa Sportregionis on laskumisrajad suure kõrgusamplituudiga – ligikaudu 2300 meetrit. Suusapiirkonna kõrgeim tipp on Großglockner (3798 m).

Europa Sportregionis on suurepäraste radadega lumelauapargid: üks asub Langwiedbodenis (2000 m) Glocknerbahni tõstukiliini all, teine aga 2450 m kõrgusel Alpide keskpaiga lähedal.

Suusatamisest väsinud, võib järele proovida ka teised vahvad talverõõmud nagu reesõit, taligolf, jäähoki ja talimaleks kutsutav jääkeegel. Peale selle saab puhkust vaheldusrikkamaks muuta öösel valgustatud murdmaasuusaradadel suusatamise ning lohelennukiga liuglemise ja lendamisega. Europa Sportregion meelitab meelelahutus­võimaluste ja mitmesuguste suusaradade laia valiku ning hea lumega siia igal aastal järjest rohkem turiste.

Lõbusat meelelahutust ja vallatuid après ski õhtuid ihkavad turistid valivad puhkamispaigaks Zell am See.
Rahulikku suusatamist, vaikset ja romantilist alpiõhkkonda armastavatele reisijatele sobib aga paremini Kaprun.
Mõlemad linnad asuvad Salzburgi liidumaal Pinzgau regioonis (umbes 80 km kaugusel Salzburgist).

  Reis

  Teade

  Nimi (nõutav)

  Email (nõutav)

  Telefon (nõutav)

  Soovin ka kindlustust

  info
  info
  info

  Spordiürituste ja kontsertide piletid üle kogu maailma

  Vaata lähemalt