Goa

Küsi Pakkumist

Goa, India

Puhkuseparadiis, kus kõik on võimalik

Goa on India väikseim osariik, olles pindalalt natuke suurem, kui meie Saaremaa. Kuid ületab rahvaarvult Eesti elanikkonda, ulatuses ca. 1,5 mln. elanikuni (ametliku statistika järgi).
Goa oli aastatel 1510- 1961 Portugali meretagune koloonia, esmaavastajaks Vasco da Gama ning Portugali mõju on tunda siiani, nii arhitektuuriliselt, keeleliselt kui ka kohalike näojoonte järgi.

Goa on maailmakuulus oma kaunite randade poolest, mille rannajoon on üle 100 km pikk. Pikad lauged varvaste all krudisevad liivarannad, India ookeani soojad briisid ning kaarduvad kookospalmid teevad Goast tõelise puhkajate paradiisi.

Goas on aastaringselt meeldivalt soe. Keskmine õhu-temperatuur on 25-35 kraadi. Kliima kõige iseloomulikumaks jooneks on mussoonvihmad. Goa jääb edelamussoonide teele – aastas on keskmiselt 8 kuiva kuud (oktoober – mai), tugevad vihmasajud tabavad Goad juunist septembrini. Enne vihmaperioodi algust (aprill, mai) muutub õhk väga niiskeks, taevas on vines ja pilvine. Mussoonvihmade periood on eksootiline ja erakordselt lopsakas – uusim trend ongi Goasse sõita ka seda huvitavat loodusnähtust kogema.

Goa pakub reisijale lisaks randadele ka äärmiselt kaunist lopsakat loodust, metsasalusid, jõgesid, mägesid ja loomulikult tõelisi džungleid. Paraku on inimfaktor loodusele üsna laastavalt mõjunud ning tõelisi džungelid kohtab vaid Goa lõunosas, kus rahvastiku tihedus väiksem.

Siinne loodus on kohati väga rikkaliku faunaga – siin kohtate krokodille, elevante, madusid, ahve ning lõuna Goas võib kohata ka leopardi. Seega ettevaatus looduses käies ei tee paha.

Goas on ka võimalik võtta ayurveda protseduure, mis aitavad üles leida Sinu keha ja hinge tasakaalu ning mida pakuvad kõikvõimalikud SPA-d ja raviasutused, lisaks hotellidele.

Ka on võimalik tutvuda kohaliku idamaise turuga, kus külastajat ootavad siidised kangad, lõhnavad maitseained ning meisterlik käsitöö. Häid leide võib leida igal laupäeval Põhja-Goas asuvalt Anjuna turult.

Goa jagatakse kaheks: Põhja- Goa ja Lõuna-Goa

 • Põhja- Goa
  Põhja-Goa on ala, mis jääb pealinnast Panjimist põhja poole, piki rannikut lennujaamast umbes 1-1,5 tunnise sõiduteekonna kaugusele. Piirkond on ülitihedalt asustatud nii kohalike elanike  kui turistidega.
  Siit leiab puhkaja ohtralt restorane, baare, kauplusi, müügilette, karaoke laulmise kohti, diskoteeke, ayurveda massazipunkte jne.
  Põhja Goa üheks omapäraks on  Calangute, Baga, Anjuna, Vagator randade Trance-i peod randades.
 • Lõuna- Goa
  Lõuna Goa on ala, mis jääb Dabolimi lennujaamast lõunasse, osariigi piirini välja. Seda piirkonda eelistavad puhkajad, kes naudivad rahulikku ümbrust ja vaateid maalilisele ning puutumata loodusele- metsaga kaetud mäetippe ning avaraid randu. Lõuna Goas ollakse eemal kohalikust siginast-saginast, turgudest ja kaupmeestest ning ka enamikust Goasse saabuvatest turistidest. Ka kohalike elanike asustustihedus on lõunas hõredam.

Goasse sõitmiseks peab Eesti kodanikul olema Viisa, mida on võimalik läbi meie reisibüroo vormistada.

Reisikorraldaja: Aurinko, Novatours

Küsi Pakkumist

Goa, India

Puhkuseparadiis, kus kõik on võimalik

Vaatamisväärsused:

 • Kloostrid ja kirikud. Goa tähtsaimad kirikud asuvad nn Vanas Goas (Old Goa), mida selle õitseajal kutsuti idamaade Roomaks. Vana Goa suurim kirik on katedraal Se, kus võib imetleda kohalike käsitöömeistrite puulõiketehnikat.
  Assissi Püha Frantsiskuse kirik ja klooster on ühed vana Goa põnevaimatest ehitistest. Kiriku puunikerdused ja vanad seinamaalid kujutavad pildikesi Püha Frantsiskuse elust ja tegemistest. Kiriku juures asub ka arheoloogiamuuseum.
  Kogu Roomakatolik maailm teab Bom Jeesuse kloostrit ja 16.sajandi lõpus ehitatud basiilikat, kus asuvad Püha Francis Xavieri pühad jäänused. Kiriku ja kloostri kõrval paikneb kunstigalerii.
  Vanas Goas asuvad veel püha Augustinuse kiriku varemed ning Püha Monika kirik ja klooster.
 • Hindu templid. Hinduismi seisukohalt tähtsaim Goa piirkond on Ponda ümbrus. Erinevatele jumalatele pühendatud templitest võiks esile tuua Shiva templit Shri Manguesh, Vishnu templit Shri Mahalsa ning Durga templit Shantadurga.
 • Dudhsagari kosk. India kõrguselt viies ja Maailma kõrguselt üheteistkümnes kosk paikneb Goa idaosas, kõrgusega ca. 600 m. on ümbritsetud lopsakast ja troopilisest metsast. Dudhsagar ehk tõlkes “Piimaookean” on nime saanud oma piimvalgena näiva vee tõttu, kus soovijatel on võimalik ka supelda.
 • Hampi templivaremed. Karnataka osariigi südames Tungabhadra jõe kaljustel kallastel asuv Hampi on India tähtsamaid vaatamisväärsusi. Hampi on kuulsa Hindu Vijaynagari Impeeriumi pealinn, mille õitseaeg oli 14.-16. sajandil, kuid mis purustati 1535 a.-k muhameedlaste poolt.
  UNESCO Maailmapärandi nimekirja arvatud Hampi oli rikas ja uhke linn, mille varemed laiuvad mitmekümne ruutkilomeetrisuurusel alal. Hindu silmatorkava ehitus- ja raidkunstiga tutvumine on Hampi suurim atraktsioon.
  Sellele lisaks pakub koht muudki põnevat: Hampi kummalise kujuga kaljudel harrastatakse seinronimist, enne kukke ja koitu tõustakse Hampi lähedale mäenõlvale imetlema kuulsat purpurset päikesetõusu, oma veesõiduoskusi proovitakse ajaloolises ümmarguses vanaema lõngakorvi meenutavas paadis coracle.
Küsi Pakkumist

Ekskursioonidest soovitame kindlasti võtta osa mitmepäevasest Džungliretkest, jõematkast ning ka Lõuna-Goa avastusretkest.

  Reis

  Teade

  Nimi (nõutav)

  Email (nõutav)

  Telefon (nõutav)

  Soovin ka kindlustust

  info
  info
  info

  Spordiürituste ja kontsertide piletid üle kogu maailma

  Vaata lähemalt