Santa Ponsa, Mallorca

Küsi Pakkumist

Santa Ponsa, Mallorca

Sümpaatne kuurortlinn

Sümpaatne ja rohelusse uppuv Santa Ponsa on perepuhkuseks justkui loodud. Varjulise lahesopi ümbruses on kõik vajalik jalutuskäigu kaugusel: eelkõige muidugi männimetsaga ääristatud lauge merepõhjaga rand ning mitmekesine valik hotelle, restorane ja baare.

Lastega on mõnus veeta päev veepargis või Marinelandi mereloomade pargis.

Rahulikule kuurordielule toob vaheldust lühikese bussisõidu kaugusel paiknev pealinn Palma ning sealsed mitmekesised vaatamisväärsused ning sisseostuvõimalused.

Sihtkoha eelised:

 • Rahuliku atmosfääri ja laia teenusevalikuga kuurort
 • Veepark ja mereloomade park Marineland on elamus kogu perele
 • Mitmekesine restoranivalik
 • Lähiümbruses leidub mitu heatasemelist golfiväljakut

Reisikorraldaja: Aurinko

Küsi Pakkumist

Santa Ponsa, Mallorca

Sümpaatne kuurortlinn

Mallorca saar on üks neljast saarest Baleaaride saarestiku autonoomses piirkonnas. Baleaaride saarestik kuulub Hispaania Kuningriigi koosseisu. Kohalik baleaari keel on katalaani keele haru.
Mahe vahemereline kliima, ilus loodus ja hotellide rohkus on kaasa aidanud selleks, et saarel luua üht Euroopa tähtsaimat suvitusparadiisi.

Sihtkohainfo

Rannad
Santa Ponsa keskuse lähedal on puhas ja kaunis liivarand. Merepõhi läheb laugelt sügavaks, seega sobib hästi lastega peredele. Rannas on lamamistoolide ja varjude rent. Umbes km eemal on teine, väiksem ranna-ala. Palma Nova ja Magallufi pikad liivarannad jäävad Santa Ponsast u 6 km kaugusele.

Sisseostud
Santa Ponsa kauplused paiknevad rannatänaval ja peaväljaku ümbruses. Lähedalasuv Palma linn on sisseostude tegemiseks parim paik.  Mallorcalt ostetakse kaasa nahkkingi- ja kotte, trendirõivaid ja ehteid, oliiviõli, maiustusi ja ensaimadat (magus kringel). Väiksemad kauplused ja butiigid on keskpäevase siesta ajal suletud.

Restoranid ja meelelahutus
Santa Ponsa restoranivalik on mitmekesine ning enamik neist paikneb keskusest jalutuskäigu kaugusel. Santa Ponsas on ka Argentiina-, Mehhiko- ja India restoran ning hulgaliselt Hiina restorane.
Santa Ponsa ööelu on koondunud Ramon de Montcada tänavale kuurordikeskuses.

Kuhu minna lastega
Veepargid: Euroopa üks suurimaid veeparke Aqualand paikneb El Arenali kuurordis, Palma linnast 14 km ida pool. Pilet 3-4-aastastele 10 €/päev, 5-10-aastastele ning üle 65-aastastele 19 €/päev, alates 11-eluaastast 28 €/päev. Adrenaliini pakuvad liumäed ja -torud (King Kobra, Tornado, Kamikaze, Cola del Diablo jpm), väikelastele on KidsWorld. Park on septembris avatud 10.00-17.00. Kohale saab ühistranspordiga (EMT), liin nr 23 Palmast. Pilet maksab u 1,5 € ja peatus Aqualandi ees. Lisainfo www.aqualand.es/elarenal. Marineland on suur mere- ja troopikateemaline park Portal Nousis, Palma linnast u 10 km kaugusel. Pargis toimuvad delfiinide, merelõvide ja papagoide showd. Siin on suur troopiliste kalade, haide ja pingviinidega akvaarium ning roomajate ja sisalikega troopikamaja, samuti eksootiliste lindude ala ja väikelaste veepark. Uueks atraktsiooniks on võimalus kohtuda delfiinidega – saab teha tutvust nende intelligentsete imetajatega, tutvustatakse delfiinidele tüüpilist käitumis-ja eluviisi, bioloogiat, treenimisvõtteid jpm. Ei sisalda delfiinidega ujumist (toimub basseini ääres), kestvus u 40 min. Hind 65 € (ei sisalda parki sissepääsu). Delfiinidega tutvumise atraktsioon on mõeldud alates 7. eluaastast.
Marineland on avatud septembris-oktoobris 9.30-17.30. Pilet 3-4-aastastele maksab 10 €/päev, 5-10 aastastele ning üle 65-aastastele 15 €/päev ning alates 11-eluaastast 24 €/päev. Kohale saab kas autoga mööda Palma-Andratx kiirteed ja valida Costa d’en Blanes mahasõit või ühistranspordiga (TIB) liin nr 103/104/106/107 Palma-Magaluf-Palmanova-Santa Ponsa-Paguera (mõlemal suunal). Lisainfo www.marineland.es.
Palma Aquarium on Palma lähistel (ida suunas) asuv akvaariumimaja rohkem kui 8000 isendiga 700 erinevast liigist. Park on jagatud erinevateks piirkonadeks, siin on nt Vahemere, troopiliste merede, El Gran Azul e sügava sinise ookeani ja meduusimaja. Lisaraha eest saab sõita paadiga haide keskel (Shark Vision Boat, u 7 €/inimene), snorkeldada raidega (10 €/inimene), sukelduda raidega (12 €/inimene) ning sukelduda haidega (175 €/inimene). Akvaarium on avatud E-P 9.30-17.00 (viimane sissepääs, park suletakse 18.30). Pilet 4-12-aastastele 14 €, alates 13-eluaastast 24 €. Müügil on perepilet (Family Pack, st 2 täiskasvanut+1 laps, maksab 60 €). Kohale saab ühistranspordiga (EMT), liinid nr 15, 23 ja 25 Palmast (hind u 1,5 €, peatus Palma Aquariumi ees).
Lisainfo www.http://palmaaquarium.com/eng/
Laevareisid: S’ Arenalist Portalls Vellsi (Palma lahes). Port de Pollencast või Port de Alcudiast võib minna laevareisile ümber Cap de Formentari saaretipu. Lisaks pakutakse kuurortites (Santa Ponsa, Magalluf, Palmanova jt) erineva pikkuse ja kestvusega lõbureise, info kohapeal sadamast.
El tren de Soller (Solleri rong). Iga päev väljub Palma linnast Plaza de España raudteejaamast (aadress c/Eusebi Estada 1) sajandivahetusest pärit, mööda kitsarööpmelist raudteed kulgev rong, mis sõidab marsruudil Palma-Soller-Palma. Pileteid saab osta samast raudteejaamast, kus on ka väike kohvik. Rahulikus tempos liikuvast rongist saab imetleda hingematvaid vaateid. Sollerist väljub rong kell 09.00, 10.50, 12.15, 14.00, 18.30. Väljumised Palma-Soller suunal: 10.10, 10.50, 12.15, 13.30, 15.10, 19.30. Laupäeval e turupäeval on lisaväljumisi mõlemal suunal. Piletihind edasi-tagasi on 22 €, üks suund 16 €. Vahemaa Palmast Sollerisse on u 30 km, rongisõit kestab u 1,5 h.
El tranvía (trammiliin) de Soller – Port Soller. Solleri rongiliinist vaid aasta võrra noorem on trammiliin, mis ühendab Solleri kesklinna Port Solleri sadamaga. Trammitee pikkus on u 5 km, sõit selle vana puidust trammiga kestab u 20 min. Tramm väljub mõlemal suunal pea igal täistunnil alates 8.30-20.00. Pilet 6 €/suund. Pileti saab osta kohapealt vagunisaatjalt.

Aktiivne puhkus
Santa Ponsa rannas saab sõita veesuuskade ja banaanipaadiga või mängida rannavollet.  Golfi saab mängida kas Santa Ponsa 18-rajalisel väljakul või mõnel teisel Mallorca arvukatest golfiväljakutest. Santa Ponsas on lühikesed märgistatud matka- ja jalgrattarajad. U 10 km kaugusel paikneb ratsabaas.

Golf. Esimene Mallorca golfiväljak avati juba 1964.a. Tänapäeval on saarel on ühtekokku 12 golfiväljakut-üksteist 18-rajalist ning vaid üks 9-rajaline.
Kalapüük. Robinson Boat korraldab Puerto Pollenca sadamast kalastusretki, hind alates 50 €/in, lapsed tasuta.
Rannavolle. Santa Ponsa liivarannal on tasuta populaarne võrkpalliväljak, mis on pahatihti hõivatud, kuid kahjuks ette broneerida pole võimalik.
Minigolf. Palma Novas paikneb  Golf Fantasia-nimeline 3-rajaline minigolfirada, mis on avatud iga päev 10:00-22:00.
Matkamine. Kohalikes reisibüroodes on müügil Valerie Crespi Greeni raamat  “Excursiones a pie, Paisajes de Calvia II”, mis kirjeldab Calvia maakonna matkaradasid.
Jalgrattarent. Santa Ponsas, Bahia del Soli hotellis töötab firma Rad International, kust saab rentida jalgrattaid nii täiskasvanutele kui lastele. Lisainfo www.rad-international.de
Ratsutamine. Club de Equitacion Es Pas ratsabaas paikneb Santa Ponsast u 6,5 km kaugusel. Baasis on u 10 hobust ja mõned ponid, kust leiab endale sobiva looma nii algaja kui kogenud ratsutaja. Korraldatakse ka ratsaretki loodusesse.
Sukeldumine ja snorkeldamine.

 • Zoea Mallorca on sukeldumiskeskus Santa Ponsas.  Algkursus (päev) maksab 90 € ja sukeldumine 60 €/kord, hinnas varustus. Keskus viib läbi ka PADI kursusi, hinnad alates 305 €. Lisainfo www.zoea.com.
 • Big Blue Dive veespordikeskus Palma Novas Son Matiase rannal korraldab samuti sukeldumiskursusi. Poolepäevane sukeldumise algõpe maksab 69 €. Privaatsukeldumine neile, kes omavad litsentsi maksab koos varustusega  49 €/sukeldumine või 256 €/6 sukeldumist. Big Blue veespordikeskusest saab rentida ka snorkeldamisvarustust. Lisainfo www.bigbluediving.net

Tennis. 

 • Club de Tenis Santa Ponsa, Calle Riu Sil s/n, 8 väljakut.
 • Mallorca Tenis Club, Calle Mestres d’ Aixa, El Terreno, 5 väljakut.
 • Portal Nous Sporting Tenis Playa, Costa d’ en Blanes (Marinelandi naabruses), 7 väljakut.
 • Guillermo Vilas Tennis Academy, Palmanova, 12 väljakut.
 • Magalufi spordikeskus, Calle Mino s/n, Magaluf, 6 väljakut.


Vaatamisväärsused Palma Nova lähiümbruses
Palma City Sightseeing – hop on hop off bussiga on mugav pealinna ja vaatamisväärsustega tutvust teha. Bussisõidu jooksul tehakse 16 peatust, mille jooksul saab maha minna ja pärast jälle peale tagasi tulla. Ekskursiooni saab jälgida kõrvaklappidega, millega edastatakse teksti 8-s erinevas keeles.

La Almudaina oli ammustel aegadel mauri kuningate palee, kus Mallorca kuningad elasid 1200-1300 aastatel. Vaatmisväärsuste hulka kuuluvad maalid, mööbel, gooti stiilis Santa Ana kabel ja 15 sajandist pärit altarimaal.
Bellveri kindlus ehitati 14. sajandil Mallorca kuninga Jaime II käsul ning Pedro Salvàni juhtimisel. Kindlusloss oli kunagi Mallorca kuningate suveresidents, hiljem asus seal vangla ja rahapada. Katuseterrasilt avaneb imeline panoraamvaade Palma linnale. Muuseumis eksponeeritakse väljakaevamistel leitud esemed. Kindluslossi pääseb autoga, Palma City Sightseeing bussiga ning jalgsi treppidest või mööda kaunist loodusrada.

La Almudaina kaar ja Araabia saun on ainsad mälestusmärgid, mis on säilinud araablaste valitsemisajast.

La Seu ehk Mallorca katedraali ehitustööd algasid 14. sajandil ning lõppesid 1601.a. Muuseumis on mitmeid kallihinnalisi aardeid, nt tükike Jeesuse ristist. Kabelis on vanad skulptuurid ja maalid. Püha Peetri kabelis eksponeeritakse maailmakuulsa, kohaliku kunstniku Miquel Barceló kunstiteost.

Palmas on peale imposantse katedraali veel lugematul arvul kirikuid, enamik neist avatud hommikuste ja õhtuste jumalateenistuste ajal. Palma tähtsaimad kirikud on 13. sajandi lõpust pärit Püha Franciscuse kirik La Iglesia de San Francisco, San Migueli kirik ja Püha Eulalia kirik La Iglesia de Santa Eulalia, mis ehitati 13.-14. sajandil.

La Lonja on Palma endine börsihoone, mida hakati ehitama 15. sajandi keskel. Hoone on ainulaadne selle poolest, et ta on ehitatud gooti stiilis, kuid ei ole kirik.

Es Baluard kaasaegse kunsti muuseum on rajatud Palma keskaegsetesse müüridesse. Muuseumi restorani terrassilt avanevad kaunid vaated paseo Maritimole, Bellveri kindluslossile ja merele.

Palau Episcopal, Museo Diocesano, Mirador 5, Palma. Piikopkonna muuseumis on väljapanek 14.sajandi usuteemalisest kunstist.

Pueblo Español on El Terreno lähedal paiknev minilinn, kuhu on kogutud arhitektuurilisi pärle igast Hispaania piirkonnast. Näitekst Granada Alhambra palee, Sevill La Torre del Oro torn jpm.

Fundacio Pilar i Joan Miró ehk kunstnik Joan Miró ateljee, Joan de Saridakis 29, Cala Mayor.

Collecció March L.I., Fundacio Joan March, Call San Miguel, Palma. Hispaania moodsa kunsti muuseum. 20nda sajandi maalikustist on esindatud näiteks Picasso, Dali, Tapiesi, Chillida, Barcelò ja A. Lopezi tööd.

Palau Marchi, Palau reail 18, Palma. Fundació Bartomeu March’i raamatukogu ja moderne kontserdisaal.

Kaunis mägine rannik: Valldemosa–Deya–Soller–Sa Calobra.

Kitsarööpaline mägiraudtee Palmast Sollerini. Lahtistes vagunites on võimalik sõita veel edasi Solleri sadamasse (Porto de Soller). Rongiaknast avanevad uskumatult maalilised vaated Serra de Tramuntna mäeahelikule. Reisi on võimalik ühendada kordumatu laevasõiduga Port de Soller – Sa Calobra.

Valldemossa oli 14. saj. valitsenud kuningas Sancho meelispaik, millest sajandi lõpus sai klooster. Sa Cartuja klooster on paik, kus George Sand ja Frederic Chopin veetsid koos 1838/39. aasta talve. Kloostris asub ka muuseum. Lisainfo www.cartujadevalldemossa.com

Draakoni koopad on võimsad stalaktiidi-stalagmiidikoopad (avastati 1896. aastal), kus on ka müstiline maa-alune järv. 2 km pikkune ekskursioon koos valguse- ja muusikaefektidega. Piletihinna sisse kuulub ka show maa-aluse järve kaldal. Koopad on eriti populaarsed. Enamasti tuleb koopasse pääsemiseks järjekorras seista. Põnevad on ka Hamsi koopad.

Mida külastada

Formentori neem (poolsaare kõrgeim koht: 334m)
Formentori poolsaar sirutab end kirdesse, üha Vahemere keskosa poole, jättes oma teekonnal kiiluvette ohtralt tillukesi rannikumere laidusid. Maastik on siin põnev: 400 meetri kõrgused konarlikud kaljud vastanduvad nende jalamil lainetavale klaarile sinisele veele. Kaljudest kasvavad välja männid, mis ümbritsevad ka paljusid liivarandasid. Vahetult enne maanteetunnelit asub Mallorca üks kõige kuulsamaid botaanilisi leiukohti, kus rähanõlval kasvavad sõrmkübarad, baleaari alpikannid, lohevõhad ja pojeng Paeonia cambessedesii. Viimase näol on tegemist Baleaaride endeemiga, mis on saanud nime Jacob Cambesedesi (1799 – 1863) järgi, kes oli üks esimesi neid saari uurinud botaanikuid.

Palma de Mallorca
Baleaaride pealinn Palma de Mallorca asub otse Palma lahe ääres. 2.saj. roomlaste poolt rajatud linna vaatamisväärsuste hulka kuuluvad Bellveri kindlus; Almudaina palee ning kitsaste ja käänuliste tänavatega vanalinn, mis hakkab elama õhtu saabudes. Palma au ja uhkus on 13-17. sajandil ehitatud majesteetlik gooti katedraal, kus muuhulgas võib näha Salvador Dali raudskulptuuri ja külastada religioonimuuseumi.

MALLORCA LÄÄNE- JA PÕHJAOSA

Andratx
Omaaegne Vahemere piraatide meelispaik on täna kohalike Mallorca elanike lemmikpiirkond elamiseks. Tähelepanu väärivad nii kaunis rand, uhked majad kui hästi korrastatud surnuaed.

La Granja (Esporles)
13.sajandil tsisterlaste kloostrina tegutsenud ja hiljem eravaldusse läinud suursuguses maamõisas asub täna etnograafiamuuseum. Kompleksi kuuluvad nii kaunis aed koos elumajaga kui kõik maamajapidamiseks vajalikud kõrvalhooned. Külastamiseks on avatud ruumid elumajas ja kõrvalhoonetes, välja on pandud kõik farmeri eluks vajalikud toidunõud, tööriistad ja riided. Võimalik on maitsta ja kaasa osta erinevaid kohalikke tooteid (juust, maiustused, vein jms.).

Valldemossa
See seletamatu atmosfääriga linnake on inspireerinud mitmeid kunstnikke, kirjanikke ja heliloojaid. Lühemat või pikemat aega on seal peatunud George Sand, Ruben Dario, Miguel de Unamuno ja Azorin. Kuid see idülliline mägiküla sai kuulsaks siis, kui helilooja Frederic Chopin ja tema armuke, kuulus prantsuse kirjanik, kelle varjunimi oli George Sand, veetsid seal 1838. – 1839. aasta talve. Chopin oli tiisikushaige ja sai arsti poolt soovituse veeta talv mahedas Vahemere kliimas. Chopin ja Sand leidsid asupaiga Valldemossa kloostris, kust mungad olid välja aetud 1835. aastal ja kus kunstnikupaaril õnnestus üürida kaks kongi. Sealset rahu ei olnud kauaks, kuna külarahvale oli peagi selge, et Chopin ja temaga koos elav naine ei olnud abielus. Ja veel hullem oli see, et nendega koos elasid ka selle ebamoraalse naise kaks alaealist last. Nii oligi peagi selge, et need jumalakartmatud välismaalased olid kuradiga mestis, sest nende kongist paistis valgus veel kaua pärast keskööd! Et George Sand öistel tundidel kirjutas, ei tahtnud keegi aru saada. Samuti ka mitte sellest, et Frederic Chopin võis öises vaikuses komponeerida. Sellest ajast pärinevad mõned tema prelüüdid, kaks poloneesi, üks skertso, üks masurka ja kaks nokturni. Linna tähtsaimate vaatamisväärsuste hulka kuuluvad La Cartuja klooster, kirik ja sadam.

Soller
Prantsusepärane armas väikelinn Soller paikneb mägede vahel viljakas orus, kus kasvatatakse põhiliselt tsitrusvilju ja oliive. Linnas on säilinud palju 18. ja 19. sajandil ehitatud luksuslikke maju. Omaette vaatamisväärsus on Solleri sadamapiirkond Port de Soller. Sollerist vaid kiviviskekaugusel asub saare kõrgeim mäetipp Puig Major. Solleri võib sõita rongiga, mis teatud tuuridel teeb turistide jaoks peatusi eriti ilusates paikades. Palmast Solleri sõites viib otsetee läbi tunneli, kuid palju maalilisem on sõit üle Alfabia mäekuru, kus tee keerleb nagu lõpmatu madu läbi 64 juuksenõela kurvi. Solleri sadamast võib teha vaatamisväärseid paadiekskursioone piki kaljust põhjarannikut kuni La Calobra kuristiku suudmeni. Sinna viib ka maantee, mis Solleri juurest tõuseb mäestiku suunas, läbib selle, ja Gorg Blau kuristiku veereservuaari lähedalt viib lõputult keereldes La Calobra laheni. Sealt viib kõnnitee edasi läbi kahe lühikese tunneli järskudest nõlvadest ümbritsetud orgu, kus mägiseina lõhena läbiv kuristik avaneb merele. See on haruldane, võimas, looduslik amfiteater.

Pollensa
Tramuntana mäeaheliku jalamil asuv linnake on kuulsa Hispaania poeedi Miguel Costa i Llobera sünnilinn. Läbi linna jalutades võib näha kauneid purskkaevusid, kirikuid, kloostreid ja Rooma silda. Linna uhkuseks on aga 365 trepiastmega trepp, mida ääristab küpressiallee ja mis viib üles Calvari mäele, kust avaneb imekaunis vaade ümbrusele. 5 km kaugusel Pollensast asub väike ja vaikne Port de Pollensa rand.

Alcudia
Alcudia linn asub Pollensa ja Alcudia lahtesid eraldaval poolsaarel Mallorca põhjaosas. Alcudia tähtsaimaks vaatamisväärsuseks peetakse väikest amfiteatrit Pollensat ja kolme väravaga linnamüüri, Püha Sakramendi kirikut ja kabelit. Omaette nähtus on soisele maa-alale ja merre rajatud sadamapiirkond Port d’Alcudia, mis oma kanalite ja sildadega meenutab väikest Veneetsiat.

MALLORCA KESK- JA IDAOSA

Inca
Saare põhilise nahatööstuskeskusena tuntud Inca linnas on lisaks seal valmistatavatele nahkesemete kauplustele-muuseumitele ka mitmeid ajaloolisi vaatamisväärsusi, näiteks Santa Maria la Majori kirik, mis oli originaalis ehitatud gooti stiilis, kuid 18. sajandil ehitati ümber barokkehitiseks. Vaatamist väärivad ka barokkstiilis Sant Francesc’i ja barokkportaaliga Santo Domingo kloostrid, samuti Incast mõne kilomeetri kaugusel, 1000 m kõrgusel asuv Puig d’Inca kabel.

Manacor
Kuulsate Majorica pärlite tootmiskeskus Manacor on ka oliivipuidust mööbli ja suveniiride valmistamise keskus. Siit võib leida mitmeid mööbli- jt puitesemete muuseume-kauplusi. Manacoris väärivad külastamist gooti stiilis kirik, raekoda ja kauni sammaskäiguga 17. sajandist pärit klooster.

Arta
Väike linnake, kus on säilinud möödunud aegade hingus. Linna uhkuseks on mäe otsas asuv 13.saj. pärit San Salvadori kirik. Meeldejääv vaade ümbruskonnale. Läheduses on mitu atraktiivset koobast: võimalus valida D’Arta, Del Drac’i või Del Hams’i koobaste vahel.

Küsi Pakkumist

Valik ekskursioone:

 • Imeline Mallorca
 • Palma linn & Draakoni koopad
 • Formetnori poolsaar koos turu külastusega
 • Son Amari varietee

Pakume teile valiku eestikeelseid ekskursioone, mille toimumise eelduseks on 25 osavõtjat. Juhul, kui soovijaid on vähem, siis on võimalik minna võõrkeelsetele ekskursioonidele. Nende toimumispäevad, hinnad ja marsruut võivad eestikeelsest ekskursiooniprogrammist erineda. Kohapeal saab ekskursioonide eest maksta ainult sularahas eurodes. Lastele vanuses 4-14. a kehtib soodustus kuni 50%. NB! Ekskursioonide hinnad ja programm võivad hooaja vältel muutuda. Täpsem info Aurinko reisiesindajatelt kohapeal!

  Reis

  Teade

  Nimi (nõutav)

  Email (nõutav)

  Telefon (nõutav)

  Soovin ka kindlustust

  info
  info
  info

  Spordiürituste ja kontsertide piletid üle kogu maailma

  Vaata lähemalt