Praha

Küsi Pakkumist

Praha

Sadade tornide linn

Praha on Tšehhi Vabariigi, mida oma asukoha poolest tuntakse ka “Euroopa südame” nime all, pealinn. Just tänu asukohale on Prahasse lihtne reisida nii auto, rongi, bussi kui lennukiga. Aastast 1992 kuulub Praha vanalinn (kokku 866 ha) UNESCO maailmapärandi nimekirja.
Praha pindala on kokku 496 km2 ning seal elab 1 184 075 kodanikku. Linn asub kokku tervelt 9 mäel, mida läbistab jõgi Vltava 30 km ulatuses. Kõrgeim tipp Prahas on 330m, mis on rohkem kui Suure Munamäe kõrgus.

Vaatamisväärsused
Tegelikult on terve linn üks suur vaatamisväärsus. Prahas on võimalik näha unikaalset kombinatsiooni ajaloolistest monumentidest, mida jälgib ülevalt Praha loss. Ajalooline kesklinn asub mõlemal poole Vltava kallast ning koosneb 6 osast, mis pandi paika 18. sajandil. Nendeks osadeks on: Staré Mìsto (vanalinn), Josefov (endine Jewish Town), Nové Mìsto (uuslinn), Malá Strana, Hradèany ning Vyšehrad.

Praha vanalinnas on palju vaadata ning see loob erilise atmosfääri. Varem või hiljem jõuab Prahas paketiturist või üksikrändur Karli sillale – ajaloolised väärtused koos turismindusele omase sebimisega. Inglastele on see Charles Bridge, sakslastele Karlsbrücke ja tšehhidele Karluv Most.

Vanalinna poodides ja söögikohtades saab nautida madalaid hindu, mis on lähedased Eesti omadele. Tasub minna ka juudi kvartalisse, kus töötab kuus sünagoogi ning asub mailmakuulsa kirjaniku Franz Kafka perekonna hauaplats.

Vanalinna peaväljakul Staromestske namestil saab üsna Tallinna Raekoja platsi sarnastes vabaõhukohvikutes Tšehhi õlle saatel jälgida kellademängu vana raekoja astronoomilisel kellal.
Praha vanalinna n.ö Toompeal ehk Kremlis leiab kunagise kuningapalee, Püha Jüri basiilika, Püha Vituse katedraali ja Kuldse tänava. Laevale astudes saab reisida mööda jõge ja läbi Vltava lüüside.

Kliima
Prahas valitseb kontinentaalne ilmastik (palavad suved ja külmad talved). Parim aeg linna külastamiseks on maist septembrini, kui ilm ei ole liiga külm ega liiga palav. Võib ka juhtuda, et suvine temperatuur tõuseb üle 35°C ning talvine seevastu kuni -15°C. Kui plaanid külastada Prahat suvisel perioodil, tuleb arvestada, et restoranid, hotellid ning muud vaatamisväärsused on turistidest üleküllastunud. Hoolimata aastaajast ning ilmast on Praha alati külastamist väärt.

  Reis

  Teade

  Nimi (nõutav)

  Email (nõutav)

  Telefon (nõutav)

  Soovin ka kindlustust

  info
  info
  info

  Spordiürituste ja kontsertide piletid üle kogu maailma

  Vaata lähemalt