Livigno

Küsi Pakkumist

Livigno, Itaalia

Meeleolukas suusaküla & kõrge suusakeskus, võimalus suusatada ka Bormios ja St. Moritzis, mõnus atmosfäär, noor & muretu kuurort, head off piste ja lumelaua võimalused. World Snow Awards kuulutas Livigno 2012 Euroopa parimaks suusakuurortiks!

Itaalia Alpides asub klientide üheks lemmikkeskuseks kujunenud Livigno. Itaalias saab nautida oma suusapuhkust itaallaste kombel täiel rinnal ja kõikide emotsioonidega. Itaallaste endi elurõõm ja positiivne hoiak annavad spordielamustele palju juurde ja sellele lisaks veel Itaalia köögikunst – mis sa hing oskad veel tahta. Livignot on nimetatud „Itaalia Tiibetiks“ just oma mägede eripära tõttu. Ta on üsna Šveitsi piiri ääres 1800 m ü.m.p. asuv üks piirkonna suurimaid suusakeskusi. Kuurort pakub häid tingimusi laiadel XXL nõlvadel sõitmiseks. Tõstukeid ja laskumisi on Livignos igale maitsele, kõrgeim tõstuk viib lausa 2798 m kõrgusele. Enamus laskumistest on kõrgemal metsapiirist. Livingos on tõepoolest suurepärased suusavõimalused, mõnus atmosfäär, hinnataseme poolest pole ta eriti kõrge ja kõige tipuks on seal tax-free ostuvõimalus. Öeldakse, et raskem on Livignos saada liiter piima, kui liiter džinni. Külas on ohtralt restorane ja baare, mis meelitavad oma päikeseterrasside ja lamamistoolidega. Livigno on tuntuks saanud eelkõige kui noor ja muretu kuurort, ta pole mingi uhke kallis keskus, vaid hea väärtusega puhas rõõm suusatamisest. Ka lumelauduritele on Livigno väga sobilik, sest palju on puuderlumega kaetud fantastilisi off-piste võimalusi. Muuseas, Livigno üks osa nimega Trapalle, on Euroopas merepinnast kõrgeimal asuv püsiasustatud koht (1900-2250 m).

Bormiosse tulid kunagi vanad roomlased kuulsate termaalvete pärast. Täna kohtab siin aga palju turiste, kes maalilist itaalia olustikuga linnakest imetlevad ning talvel tulevad siia „mäehundid“ Cima Bianca maailmameistrivõistluste tasemel radasid vallutama. Bormio asub Livignost umbes 35 km kaugusel. Seega ei saa lasta võimalust käest ja mõnel päeval ka Bormio laskumistel suusa- ja lauarõõmu nautida. Kuurort asub 1792 m kõrgusel merepinnast. Suusakeskus on rohkem ehk sobilik neile, kellele meeldib tõusta mäe tippu ja siis pikalt laskuda alla uuesti keskusesse. Keskmise tasemega suusatajad naudivad Bormio nõlvu ehk kõige rohkem. Pista Stelvio laskumisel toimusid 1995 a ja 2005 a meeste MM-võistlused mäesuusatamises.

St. Moritz on vast üks kuulsamaid suusakuurorte kogu Euroopas ja maailmas. St. Moritz koos Engadini kuurortidega nagu Corviglia, Corvatsch, Diavolezza liustik, Zuoz – hõlmab piirkonnas kokku 60 modernset tõstukit ja 350 km laskumisi (1800-3300m ü.m.p.). Suusanauding on garanteeritud! Võite ühineda maailma “äriklassi” suusatajatega. Livigno suusapassi omanikule St Moritzi päevapilet soodsamalt. St. Moritzis on lisaks mäesuusalaskumistele 160 km murdmaa suusaradasid.

Insider-TIP
Soovijatel on võimalus nautida ühe pika päeva lõputut lund St.Moritzi suusakeskuses!
Termaalvete kasulikkust oskasid hinnata juba vanad roomlased. Üheksa termaalvete allikat, millest jõuab maapinnale 38 kuni 41 kraadine vesi, toidavad Bormio terme. Ka kaasaegsed „suusahundid“ oskavad peale pikka päeva mägedes terme hinnata. Naudime mägesid ja lõõgastume meiegi soovijatega ühel õhtul Bormio kuulsates termides! (Väljasõidud lisatasu eest).

Suusakeskus arvudes:

 1. Livigno
  1816-2798 m
  Kokku 115 km radu, nendest siniseid 40 km, punaseid 40 km, musti 15 km
  Tõstukid: 14 ankurtõstukit, 15 tooltõstukit, 3 gondlit
 2. Bormio
  1225-3012 m
  Kokku 50 km radu, nendest siniseid 20 km, punaseid 20 km, musti 5 km
  Pikim laskumine: Cima Bianca 10 km, keskmise raskusastmega
  Tõstukid: 6 ankurtõstukit, 3 tooltõstukit, 1 gondel
 3. St. Moritz
  1800-3300 m
  Kokku 350 km radu, nendest siniseid 35 km, punaseid 245 km, musti 70 km

Livigno mäekaarti saab vaadata siit.
Bormio interaktiivset mäekaarti on võimalik vaadata siit.
St. Moritzi mäekaarti on võimalik vaadata siit.

Suusakeskuste vahelised vahemaad:
Livigno-St.Moritz 65 km
Livigno-Bormio 35 km

Räägitakse nii:
Livigno on suurepärane! Kui koostataks hea ja mõnusa olustikuga suusakuurortide pingerida, siis Livingo oleks kindlasti edetabeli tipus. Livignos on korraga itaalia ja tirooli hõngu, nooruslik seltskond ja „see miski“, mis on teinud Livignost klientide ühe lemmiksihtkoha. Siin on hea ja lihtne suusatada, sest radade jaotus on äärmiselt selge ja teil pole vaja pidevalt mäekaarti oma taskutest taga otsida, laskumised on selgelt ja hästi nähtavalt märgistatud. Lumelaudureid võluvad laiad off piste võimalused ja lumelauapark. Kogenud suusahundile võib ehk vaid 11 km musti radasid liiga lihtne tunduda, ent selle kompenseerivad üks suusapäev Bormios ja teine kuulsas St.Moritzis. Livigno suusatõstukite vahel ning külas on väga mugav liigelda, sest Livignos on kolm erineva marsruudiga tasuta suusabussi, mis katavad kõik teie vajadused liikumisel ühest kohast teise. Ja mis veel – ka Itaalias (loe: Livignos) võib leida lõbusat after-ski’d! Tuleb vaid teada, kuhu peale suusapäeva oma sammud seada. Ja kuigi mägihütte Livigno nõlvadel ei ole just eriti palju, võite liituda meiega lõunapausile Euroopa kõrgeimas külas – toredas Passo d’Eira külarestoranis! Benvenuti a Livigno!

  Reis

  Teade

  Nimi (nõutav)

  Email (nõutav)

  Telefon (nõutav)

  Soovin ka kindlustust

  info
  info
  info

  Spordiürituste ja kontsertide piletid üle kogu maailma

  Vaata lähemalt