Hurghada

Küsi Pakkumist

Hurghada

Punase mere äärse kuurorti pulseeriv elu

Hurghada on üks tähtsamaid turismikeskusi Punase mere kaldal, mis asub Kairost 450 km kaugusel. Kuurort on välja kasvanud väikesest kalurilinnakesest. Hotellide arvu poolest on Hurghada maailma kuurortide esiridades. Juba praegu on Hurghada rannikul enam kui 200 hotelli, linn laieneb aga veelgi. Aastatest 1980 on kuurorti pidevalt laiendatud Egiptuse ja välismaalaste investorite poolt ja sellest on saanud liidripositsiooniga kuurort Punase mere ääres. Hotellidest ja puhkekompleksidest leiate igasuguseid sportimisvõimalusi merel – snorkling, sukeldumisklubid, jahiklubid.

Küsi Pakkumist

Hurghada

Punase mere äärse kuurorti pulseeriv elu

Kuurort koosneb kolmest piirkonnast:

 1. Sakkalast – kaasaegse linna keskus, kus on palju kaupluseid ja hotelle,
 2. El Daharist – linna vanim osa, mõnede hotellidega, enamjaolt elavad siin kohalikud elanikud,
 3. Village Road – 5 km pikkuse hotellide, kaupluste, kohvikute ja baaride jadaga hiljuti tekkinud tänapäevane rajoon.

Kümnete kilomeetrite kaupa kulgevate liivarandade äärest võib leida eri kategooria hotelle. Kui soovite pärast rannamõnude nautimist jalutada kärarikkal idamaa turul ja arvukates poodides, sobib see kuurort just teile.

Hurghadas on hulgaliselt restorane, kohvikuid,ööklubisid. Restoranidest tasuks külastada Sakkala peatänaval ja Village Road’i jalakäijatetänaval olevat populaarseimat mereannirestorani Fish house, Sakkala ringtee ääres olevat gurmaaniköögi, originaalse atmosfääri, värske ja maitsva toidu ning mereandide odava hinna poolest tuntud El Minat, mererannal Egiptuse köögi hõrgutisi pakkuvat,
Hurghada üht kaunimat restorani Felfela, aga ka Sakkalas Bella Vista hotellis asuvat Itaalia köögi ja parimate pitsadega restorani Laluna. Rikkalik valik restorane ja kohvikuid asub äsjaavatud turistikeskuses Sakkalas, jahi kail„Hurghada Marina“. Sellelt kaasaegselt promenaadilt leiate gurmaankohvikuid ja luksuslikke restorane, mis pakuvad igasuguseid kööke (Egiptuse, Itaalia, Jaapani, Hiina, India, Vene).
Sakkala ööklubidest väärivad nimetamist Ministry of Sound (endine Papa’s Beach Club) ning Hed Kandi (endine Liquid Lounge, infot leiate veebiaadressilt www.hurghadamarina.com). Village roadil tasub külastada Hard Rock Cafed ja Little Buddha´t.

Sissepääs ööklubidesse on Hurghadas tavaliselt tasuline (25–80 EGP). Coffee Shopid (kohvipoed) on siin istumiskohad, kus saab odavalt (3–5 EGP) vesipiipu suitsetada, kohvi, teed või mahla juua, mõnel pool kakohalikke suupisteid maitsta. Parimad vesipiibud on järgnevates kohvikutes: Mashrabia, El Arabi, Harafeesh. Käibemaksuvabades poodides (tax-free) müüakse kohalikke alkohoolseid jooke. Välismaise päritoluga vägijooke saab soetada üksnes 2 päeva jooksul alates saabumise päevast. Toidukauplustes alkoholi ei müüda. Vägijooke saab osta mõningates baarides, hotellides. Hurghada maksuvabad kauplused asuvad Sakkalas, Village roadis, lennujaamas ja El Gounas.

Punase mere veealust maailma peetakse üheks kaunimaks javärvikamaks maailmas. Siin saab järele proovida kõik veespordiliigid: sukeldumise, purjetamise, lainelauaga sõitmise jne. Paljud sukeldumishuvilised käivad siin puhkamas ja sportimas. Peaaegu igas suuremas Hurghada hotellis laenutatakse veespordivarustust. Selle ala uustulnukatele korraldavad kogenud instruktorid sukeldumiskursusi. Merele, korallriffide juurde tehakse laevaekskursioone. Giftuni saar keset merd on parim paik esmakordseks tutvumiseks veealuse maailmaga. Abu Dabab, Shoab Alam, Shab Sharm, Panoramos ja Shoab Al Hamra (Elphinstone), aga samuti Rashmani ääres olevate korallide juures tasub proovida nii päevast kui öist sukeldumist.

Teised kuurortid

SAHL HASHEESH
Kuurort asub Hurgadast 20 km kaugusel lõunas. Keset merd ja kõrbemägesid paiknevad õdusad hotellid, mis paistavad silma oma unikaalse arhitektuuri ja stiiliga. Seal on loodud suurepärased võimalused neile, kes eelistavad rahulikku puhkust, aga ka aktiivsetele inimestele – suurtes hotellides leidub kõike, mida on vaja meeldivaks ajaveetmiseks: restoranid, kohvikud, tervisekeskused. Kuurort on tuntud ka selle poolest, et seal asub unikaalne, Lähis-Idas täiesti ainulaadne “uppunud linn” – vee all asetseb taasloodud ajalooline linn, mille kontseptsioon on seotud kümneid tuhandeid aastaid tagasi vee alla vajunud vaaraode linnaga, mis asus kunagi siin, kus Sahl Hasheesh täna.

MADINAT MAKADI
Madinat Makadi on õdus kuurortlinn Hurghadast lõunasse jääva lahesopi ääres. Hurghada kesklinnast lahutab Madinat Makadit 35 km. Madinat Makadi on rajatud kümne aastat eestning seda peetakse Egiptuse kuurortide seas tõeliseks pärliks. Madinat Makadis ootab reisijaid nii aktiivne kui ka rahulik puhkus. Siinsed hotellid on uppunud rohelusse. Hotellide kinnine ja valvatav territoorium võimaldab teil end siin eriti turvaliselt tunda. Madinat Makadi on tuntud oma avarate, linnast eemal asuvate liivarandade poolest. Korallrahud asuvad 50 m kaugusel rannatsoonist. Siinsed rannad on suurepärane paik romantikutele ja rahuliku puhkuse armastajatele. Madinat Makadi on kui liiva ja kõrbete seest kerkinud oaas. Madinat Makadi esimene hotell ehitati 1998. aastal. Praegu on kuurordis 8 hotellikompleksi, kõik on araabia stiilis 4- ja 5-tärni hotellid. Siinsetes hotellides on populaarne toitlustamissüsteem „kõik hinnas“. Peale selle pakub kuurort „Madinat Makadi Dine Around“ – programmi, mis annab külalistele võimalust külastada erinevaid kuurordis asuvaid restorane, suhteliselt väikese tasu eest. Madinat Makadis toimub kogu elu hotellides ja kuurordi õdusas keskuses Souk Makadi, kus on olemas kõik, mida lõbusaks ajaveetmiseks vaja võib minna, – stiilsed restoranid, kauplused erinevatele maitsetele. Kuurordi infrastruktuuris on olemas pank, tervisekeskus, tenniseväljakud, spordiväljakud lastele, ööklubi. Madinat Makadi uhkuseks on 18-auguga meistrivõistluste golfiväljak, mis avati sügisel 2007. Kuurordi tänavatel liigub rong taf taf. Kuurordi rannad on suurepäraseks kohaks rahuliku puhkuse ja romantika armastajatele. Makadi Serena Spa on spa-teraapia keskus, kus pakutakse mitmesuguseid tervise- ja iluprotseduure.

SOMA BAY
Soma Bay kuurort asub Hurghadast 45 km lõunas. See on uus ja paljutõotav turismipiirkond. Varem oli see rannikuala asustamata kõrb. Selle piirkonna „vallutamine“ algas 1990. aastal, kui investoreid köitsid siinne puhas meri, võrratud liivarannad, veealuse maailma ilu ja rahu Hurghada kärast. Soma Bay hotellid on 4- ja 5-tärnised. Kuurortpiirkond paistab silma selle poolest, et selle läheduses ei ole asulaid. Seda ümbritseb üksnes kõrb. Baarid, restoranid, kauplused ja ööklubid on vaid hotellides. Soma Bay piirkond sobib neile, kes soovivad olla eemal suurtest ja kärarikastest kuurortidest ning kes peavad lugu veespordist ja kõrgetasemelisest teenindusest. Soma Bays asub ka teine tervel Egiptuse rannikul golfiklubi. Rahvusvahelise tasemega golfiväljakul on 18 auku.

EL GOUNA
Hurghadast 25 km kaugusel põhjas asuvat El Gounat peetakse kõige moodsamaks, elegantsemaks ja modernsemaks kuurordiks tervel Punase mere rannikul. Seda kutsutakse Punase mere Veneetsiaks. Puhkajaid võluvad siin tehiskanalid, laguunid, lahesopid ning rohetavad ja õitsevad taimed. Kõrbest ei ole siin jälgegi. Selles linnas ei ole kõrgekorruselisi hooneid. El Gouna hotellidele on iseloomulik omapärane stiil – peamiselt on siin madalad suvilatüüpi hotellid, mis on üksteisega sildade kaudu ühenduses. Kanalitel sõitvad paadid toovad teid hotelli juurde. El Gouna turistid saavad mööda kuurorti väikebusside ja paatidega liigelda tasuta, väikese lisatasu eest saab aga ringi sõita väikese “tuk-tukiga”.
Unikaalne võimalus El Gouna külalistele on programm „Dine Around“ – võimalus vahetada tasuta või väikese lisatasu eest enda hotelli õhtusöök õhtusöögi vastu mõnes teises hotellis või kuurordi kuulsas restoranis.
El Gounas ootavad puhkajaid ka kuurordist eemal olevad rannad, kõrb ja uppunud laeva vrakkidega värviline ja lummav veealune maailm. Tänu soodsatele tuultele ja kaunitele randadele on El Gouna väga populaarne paik kite surfinguks – kuurorti territooriumil asub koguni 5 selle ekstreemse alaga tegelemise keskust.
El Gouna eriline atmosfäär inspireerib sageli kohalikke või võõrsilt tulnud kunstnikke. See kuurortlinn on kaupmeeste rajatud turismiparadiis Punase mere kaldal. El Gouna paistab silma kui ületrumpamatu snorgeldamise, sukeldumise, lohesurfi, golfi, purjetamise, ekskursioonide, meelelahutuse, maailma tasemel toitlustamise ja kireva ööeluga linn.

Küsi Pakkumist

Valik eksursioone:

 • Sukeldumine
 • Luxor
 • Giftuni saar
 • Kõrbe motosafari
 • Merereis El Gounasse
 • Paradiisi saar (snorgeldamine)
 • Punase mere kloostrid
 • Sõit klaaspõhjaga laeval
 • Kairo

  Reis

  Teade

  Nimi (nõutav)

  Email (nõutav)

  Telefon (nõutav)

  Soovin ka kindlustust

  info
  info
  info

  Spordiürituste ja kontsertide piletid üle kogu maailma

  Vaata lähemalt