Cervinia

Küsi Pakkumist

Cervinia, Itaalia

Šveitsi tase Itaalia hinnaga!

Itaalias Cervinia ja Šveitsis Zermatt – suurepärane suusaareen igal tasemel mägedevallutajatele! Laiad nõlvad, head road ja veinid, lumegarantii – see on kõigile nautlejatele!

Cervinia suusaküla kuulsa Matterhorni ehk itaaliakeelsena Monte Cervino tipu ja mäemassiivi lõunanõlvadel on suurepärase asukoha ja imekaunite vaadetega ümbritsevatele üle neljatuhandestele mägedele. Koos šveitsipoolse Zermatti nõlvadega, mis on Cerviniaga ühendatud tõstukitesüsteemiga, pakub suusakeskus lõputut naudingut üle 250 kilomeetrit laskumistel.

Orus on kaks administratiivset keskust: Breuil-Cervinia (2050 ü.m.p.) ja Valtournenche (1524 ü.m.p.) ning mõlemast külast viivad gondeltõstukid üles mägedele. Valtournenche Cime Bianche ja Salette nõlvadel asuvad laskumised toovad suusatajad mägedest külasse läbi kaunite männimetsade ning see piirkond on hinnatud just halvema nähtavusega suusapäevadel. Väga mõnus ja ülipikk on laskumine Plateau Rosalt Valtournenche’i külasse, mis oma 20 kilomeetri ja 2000 kõrgusemeetriga on vahva väljakutse kõigile!
Uue, futuristliku disaini ja avarate vaadetega suusatõstukiga on Cervinia suusakülast on kiiresti võimalik tõusta aga juba üles mägedesse nii, et on võimalik laskuda Zermatti nõlvadele. Cerviniat iseloomustavad laiad hästihooldatud nõlvad, pea kunagi ei ole nõlvad ülerahvastatud nagu seda aeg-ajalt Austria suusakeskustes ette võib tulla. Heites pilgu mägede poole võib üldistavalt öelda, et Cervinia parempoolsed Plan Maison nõlvad on kergemad ja rohkem algajatele, vasakpoolsed Plateau Rosa nõlvad pigem edasijõudnutele.

Cervinia õhtune elu on pigem vaiksemapoolne. Peale suusapäeva kogunetakse veinibaaridesse arutama päevasündmusi mägedes ja õhtuseid plaane, samas leidub Cervinias siiski ka paar ärksamat tantsukohta. Soovijatele on Cervinias ka ujumishall.
1624 m ü.m.p asuv ning 29 üle 4000 meetri kõrgusele küündivast mäetipust ümbritsetud autovaba Zermatt on Šveitsi lõunapoolseim ja ühtlasi üks kuulsamaid suusakeskusi. Esmakuulsuse pälvis Zermatt juba 1865. aastal kui inglane Edward Whymper oma meeskonnaga esimest korda üsna traagilisel moel vallutas Matterhorni tipu kaotades mägironimise käigus oma tiimist neli liiget. Aga juba 27 aastat varem oli siin avatud esimene võõrastemaja “Hotel Mont Chevrie” kolme külalisvoodiga. Täna leiame Zermattist juba umbes 120 hotelli ja 1800 apartementi.
Zermatti nõlvad pakuvad naudingut eelkõige heal tasemel suusatajatele ja lauduritele. Üle 60% laskumistest on kaetud ka tehislume tootmise süsteemiga või asub suisa liustikul. Ka gulinaarsetele naudigutele pööratakse suurt tähelepanu, sest laskumiste äärest võib leida suisa üle 50 mägirestorani.

Plussid-miinused
+ Suurepärane suusapiirkond nii Itaalia kui ka Šveitsi poolel
+ Suurepärane Zermatt
+ Laiad laskumised
+ Väga kõrgel asuv keskus annab lumegarantii
+ Praktiliselt olematud tõstukijärjekorrad
+ Suusakeskus sobib erineva tasemega suusatajatele
– Oma suhteliselt kõrge asukoha tõttu võib olla keskmisest tuulisem
– After ski praktiliselt puudub (kui ise ei korralda)

Mäeinfo:
Küla kõrgus 2050 m
Kõrgeim tõstuk 3883 m
Laskumisradu 360 km
Musti radu 65 km
Punaseid radu 220 km
Siniseid radu 75 km
Pikim laskumine 22 km

  Reis

  Teade

  Nimi (nõutav)

  Email (nõutav)

  Telefon (nõutav)

  Soovin ka kindlustust

  info
  info
  info

  Spordiürituste ja kontsertide piletid üle kogu maailma

  Vaata lähemalt