Cattolica, Rimini

Küsi Pakkumist

Cattolica, Rimini

Võrratu Itaalia avastusretk koos lastega

Värviliste päikesevarjudega üle külvatud kaunis ja kuldne liivarand ning rahulik meri – see on Cattolica. Lainemurdjad kaitsevad pikka ning lauge merepõhjaga randa Aadria mere lainete eest. Väikelinna roheluses kulgeb aeg itaallastele omaselt rahulikus tempos tänavakohvikutes istudes. Peaaegu autovabas väikelinnas on mugav jalgsi liigelda, sest kõik jääb lühikese jalutuskäigu kaugusele.
Elegantsed ostu- ja jalakäijatetänavad viivad kaunile Primo Maggio keskväljakule, värvimuusika saatel tantsisklevate purskkaevude juurde. Ööelutaeva täheks on hiigelsuur Baia Imperiale diskoteek. Linna veerel paiknev akvaarium Le Navi pakub midagi kõigile pereliikmetele – majesteetlikest pingviinidest haide ja raideni. Lühikese bussisõidu kaugusele jäävad Riccione Aquafani veepark ja Oltremare teemapark. Põneva ekskursiooniprogrammi raames saab tutvuda San Marino väikeriigi, ajaloolise Firenze ning armastajate paradiisi Veneetsiaga.

Reisikorraldaja: Aurinko

Küsi Pakkumist

Cattolica, Rimini

Võrratu Itaalia avastusretk koos lastega

Cattolica
Kahe jõe vahelisel alal paiknev rohelusse uppuv Cattolica on arenenud kalurikülast u 17 000 elanikuga linnaks. Cattolica jääb Riminist u 20 km kaugusele, täpselt Emilia-Romagna ja Marche maakonna piirile.

Ranna põhjapoolses otsas on pisike Porto Verde jahisadam. Lõunas, teisel pool jõge, asub heade söögikohtade poolest tuntud Gabicce Mare väikelinn. Linna taga kõrgub kaunis Gabicce Monte mägi, kus on samuti mõned head restoranid, imelise vaatega õhtutuledes Cattolicale, Riccionele ning kogu rannikule. Gabicce Monte mäel asub ka üks Aadria mere piirkonna populaarseimatest diskoteekidest, Baia Imperiale.

Cattolica keskus on pisike ja romantiline. Turismihooaja tippaeg on juuli keskpaigast augusti keskpaigani.

Rannad
U 3 km pikkune ilusa liivaga rand on jagatud tasulisteks rannaribadeks, kus saab lamamistooli ja varju rentida. 2 tooli ja 1 vari maksab sõltuvalt kuust u 19–35 €, 1 tool ja vari u 7,50 €. Augustis on hinnad kõige kõrgemad. Randades on ka dušid ning riietuskabiinid.

Läheduses on ka kaks tasuta ning ilma rannateenusteta randa. Näiteks kitsas rannariba on hotell Kursaali ees Cattolica peaväljaku Primo Maggion juures.

Rannas saab rentida kanuud, hind 12 €/tund ja pedaalipaati 17 €/tund.

Sisseostud
Keskuse elavatel kaubandustänavatel, viale Dantel, via Boviol ja via Mancinil, on palju heatasemelisi pisikesi kauplusi. Riminisse ja Riccionesse  saab sisseoste tegema sõita nii rongi kui bussiga.

Jalakäijate tänaval korraldatakse suvekuudel antiigi- ja käsitööturgusid. Turg toimub igal laupäeva 07:00–12:00 via Giuseppe Verdi ja via Petrarca vahelisel alal.

Itaaliast ostetakse kaasa rõivaid, kingi, käekotte, pastat, sinki, parmesani juustu ning muidugi veini. Allahindlused toimuvad piirkonna poodides juuli keskpaigast augusti keskpaigani.

Restoranid ja ööelu
Cattolicas leidub söögikohti pitsarestoranidest heatasemeliste restoranideni. Eriti hõrgud on arvukates kalarestoranides pakutavad mereannid.
Cattolica keskuses leidub mõnusaid baare ja väliterrassiga restorane. Cattolica diskotaeva täheks on hiigelsuur Baia Imperiale klubi.

Kuhu minna lastega
Suur Aquafani veepark paikneb Cattolicast u 10 km kaugusel asuvas Ricciones, via Pistoial tänaval. Lisainfo www.aquafan.it.
L’Aquario di Cattolica teemapark tutvustab lastele universumi tekkimist ning veealust maailma. Muuhulgas näeb siin pingviine ja haisid. Lisainfo www.acquariodicattolica.it.
Oltremare on mitmekülgne teemapark, mis paikneb Aquafani veepargi kõrval, Riccione lähedal. Pargis on näitus eelajaloolisest maailmast, akvaarium, delfiinid ning IMAX-3D kino. Lisainfo www.oltremare.org.
Italia in Miniatura on Rimini lähistel paiknev park, kus võib näha üle 270 Itaalia ja Euroopa vaatamisväärsuse minimaketi. Lisainfo www.italiainminiatura.com.
Fiabilandia on väikestele lastele mõeldud lõbustuspark, mis paikneb  Catolicast u 17 km kaugusel, Rimini lähedal. Lisainfo www.fiabilandia.it.
Cattolicas saab rentida laste jalgrattaid.

Aktiivne puhkus
Umbes 5 km kaugusel Cattolicast San Giovanni in Marignano külas paikneb golfiklubi Riviera Golf. Klubi on avatud iga päev 09.00-20.00. Green fee (9 rada) E-R 60 €, L-P 70 €. Hinnas sisaldub klubi basseini kasutamine. Golfiauto 15 €, varustus 15 € ja golfikäru 5 €. Lisainfo www.rivieragolfresort.com.

Cattolica lähistel paiknev Riviera Verde kardirada on avatud iga päev. Hind 20 € (10-minutit). Vanuse alammäär on 16 a. Väiksemad lapsed võivad sõita miniautodega, hind 12 €.

Cattolica ja Riccione vahel, rannatänava ääres paikneb Indiana Golf, kus on kaks 18-rajalist väljakut. Hind 11 € ja 4-11 aastased 7 €. Kohale saab sõita bussiga nr. 125.

Cattolica tennisekeskus paikneb  Via Donizetti tänaval. Siin on 4 kõva kattega tenniseväljakut. Väljaku rent 16 €/tund, valgustus 3 €/tund. Soovi korral saab rentida ka varustust. Tennisekeskus on avatud iga päev 08:00-23:00. Mänguajad tuleks eelnevalt broneerida. Lisatasu eest saab võtta ka tennisetunde.

Cattolicas on mitmeid rattarendifirmasid. Ratas maksab u 3 €/tund ja u 15 €/päev. Osad hotellid laenutavad jalgrattaid oma hotellikülalistele ka tasuta. Soovitusi sõidumarsruudi kohta saab rendifirmadest ja reisiinfo punktidest. Rattaga võib sõita näiteks lähiküladesse, päris jalgrattasõiduks mõeldud teid on piirkonnas väga vähe.

Mootorratast ja skuutrit saab rentida näiteks via Carduccil tänaval paiknevast firmast Euro Rent. Hind u 70 €/päev/125 cc. Hinnas sisaldub ka kindlustus. Rentik peab olema vähemalt 18 aastane. Mootorrattarendiks on nõutav vastav juhiluba.

Cattolica rannas saab pedaalipaati ja kanuud rentida.

Küsi Pakkumist

Valik ekskursioone:

 • San Marino
 • Firenze
 • Mondaino
 • Bologna & Ravenna
 • Veneetsia

  Reis

  Teade

  Nimi (nõutav)

  Email (nõutav)

  Telefon (nõutav)

  Soovin ka kindlustust

  info
  info
  info

  Spordiürituste ja kontsertide piletid üle kogu maailma

  Vaata lähemalt