Araabia Ühendemiraadid üldinfo

Küsi Pakkumist

Araabia Ühendemiraadid

Kordumatu luksus

Araabia Ühendemiraadid on Araabia poolsaarel asuv seitsmest iseseisvast emiraadist koosnev liit ja maailma üks kõige kiiremini kasvavaid turismisihtpunkte.
Araabia Ühendemiraadid on kui reaalsuseks muudetud muinaslugu- raha maagilisel jõul on rahulikust kõrbest saanud luksuslik ja lopsakas futuristlik oaas. Suurlinlikud taevasse kõrguvad pilvelõhkujad, tänavatel vuravad eritellimusel valmistaud autod, kalleimad butiigid, suurimad luksushotellid, rohelised golfiväljakud ja kuldne kõrb- kõik see mahub ühele pildile, mis võtab silme eest kirjuks. Pärsia lahe valgetel liivarandadel saab nautida rahulikku puhkust kaunis ümbruses.
Aurinko hotellid paiknevad Dubais ja sellest u 20 km kaugusel asuvas Sharjahis.

Sihtkoha eelised:

 • Ideaalne kliima ja head rannad
 • Puhas ning turvaline puhkusepaik
 • Eksootiline tänavapilt ning rahvusvaheline atmosfäär
 • Võimalus puhata nii Dubais kui ka heatasemelises ja rahulikus naaberkuurordis Sharjahis
 • Suurepärased ostuvõimalused
 • Aktiivse puhkuse sõpradele ja lastele erinevaid ajaveetmisvõimalusi
 • Inglise keele oskus on üldlevinud
Küsi Pakkumist

Araabia Ühendemiraadid

Kordumatu luksus

Üldinfo

Araabia Ühendemiraadid on riik Araabia poolsaarel Pärsia lahe ja Araabia mere ääres.

RIIGIINFO
Ametlik nimi: Araabia Ühendemiraadid (AÜE)
Rahvaarv: 9.2 miljonit (2013)
Pealinn: Abu Dhabi
Riigikord: Konstitutsiooniline monarhia, emiraatide föderatsioon.
Pindala: 82 880 km2
Rahvastik: 76% moslemid, 9% kristlased ja 15% muud (peamiselt budistid ja hindud).
Riigikeel: araabia
Religioon: islam
Ajavahe: Kell on 1 tund Eesti ajast ees.
Raha: AÜE dirhem (AED). 1 dirhem on 0,25 eurot, 1 euro on u 4 dirhemi.
Iseseisvus: 2. detsember 1971

Noppeid ajaloost
5000 aastat tagasi praeguses AÜEs, Omani lahe rannikul, õitses tsivilisatsioon.
7. sajandil sai Omani lahe rannikul peamiseks religiooniks islam.
Keskajal oli see piirkond oluline ristumiskoht Lääne-Euroopa ja Kaug-Ida kaubanduse vahel.
16. sajandil asustasid Omani lahe piraadid, kes takistasid kaubandust Pärsia lahega. Moodustati esimene Emiraat.
1853. a. allkirjastas kõige tugevam Emiraat rahulepingu Suurbritanniaga, tehes Suurbritannia Emiraatide patrooniks.
1971. a peale brittide rahulepingu tagasivõtmist, peamised Emiraadid ühinesid ja ühendus nimetati Araabia Ühendemiraatideks.

Rahvusköök
„Matšboos“ – teravamaitseline riis liha ja juurviljadega, maitsestatud kuivatatud puuviljade ja pähklitega
„Harees“ – nisu ja liha hautis, tavaliselt kanaga
„Šawarma“ – praetud lammas või kana pita leiva sees, serveeritud salatiga
„Madrooba“ – soolane kala paksu teravamaitselise kastmega
„Lukaimat“ – lemmik ramadaani ajal, magusad frititud jahuklimbid magusa kastmega
„Batheeth“ – traditsiooniline araabia magustoit, tehtud viigimarjadest ja pähklitest.
„Falafel“ – frititud seesami ja kikerherneste pallid

Majutus
Araabia Ühendemiraatides ei ole ühtset süsteemi hotellide klassifikatsiooniks. Igas emiraadis on oma klassifikatsioon ja oma kontrollorgan. Mõnes emiraadis on palju linnatüüpi hotelle, mis on sisustatud üsna tagasihoidlikult ja väikesel territooriumil. Oluline on teada, et kui reserveerite AÜE’s hotelli, siis teilt võidakse hotelli poolt pakutavate lisateenuste eest küsida ettemaksu. Sharjah emiraadi hotellides on alkohol seadusega keelatud, seega ei ole mingisugust võimalust osta alkohoolseid jooke ning keelatud on ka nende hoidmine hotellitoas. Samuti ei pruugi ka mõnes teises emiraadi hotellides alkoholi saada.

Reisinõuanded
Tööaeg. AÜE töönädal algab pühapäeval ja lõpeb neljapäeval, kuigi mõned asutused on ka laupäeviti avatud. Pangad on avatud kella 8:00 hommikul kuni kella 15:00 laupäevast kolmapäevani. Sularahaautomaate on linnapiirkonnas külluslikult. Poed on avatud igapäevaselt 9:00 hommikul kuni 22:00 õhtul, välja arvatud reedel, kui poed on avatud pealelõunal.
Jootraha. Jootraha on teenindussektoris lisaelatusallikas, kuid siiski on jootraha andmise süsteem Araabia Ühendemiraatides samasugune nagu mujal maailmas. Kui jootraha ei ole lisatud restorani arvele, siis on viisakas jätta 10-15 protsenti summast.
Transport. Parim viis piirkonda näha, on rentida auto. Teilt küsitakse krediitkaardi ja juhiloa olemasolu ja mõnikord kahte passipilti. Samuti on hea valik sõita busside ja väikebussidega. Kuigi tasub meeles pidada, et liiklusummikute tõttu linna piirkondades, eriti Dubais, ei ole tipptund reisimiseks parim aeg.
Keelud ja tavad. Araabia Ühendemiraatides on igal Emiraadil oma reeglid, mida tuleb järgida. Alkoholi tarbimise vanusepiir riigis on 21. Baarides ja klubides viibige soovitatavalt koos sõpradega ning vältige üksinda jäämist. Soovitavalt peaks riietus olema tagasihoidlik. Kuigi vaid teatud kohtades (nt. mošeed) on pea katmine kohustuslik ja lühikesed püksid keelatud, on siiski soovitatav, et põlved ja õlad oleks kaetud igal ajal. Võtke arvesse Islamitraditsioonidest tulenevat tagasihoidlikkust ning privaatsuse rõhutamist. Militaar- ja valitsusasutuste pildistamine on keelatud. Ärge pildistage kohalikke elanikke ilma nende loata.
Suveniirid. Araabia Ühendemiraadid on tuntud luksuse poolest, seega ärge minge mööda kulla- või karusnahapoest. Dubais tasub otsida kõiki luksustooteid, kuna nende pealt ei maksta ka käibemaksu – seega parfüümid, kuld, karusnahk, pärsia vaibad ja kašmiir on siin odavamad kui Euroopas.
Elekter. 220 V. NB! Vajalik on adapter, sest kasutusel on kolmeharulised kandiliste otstega pistikud.
Valuuta. Kasutusel olev raha on dirham. (AED). Kaasa võib võtta nii eurosid kui heas korras USA dollareid.

Tunneta Araabia Ühendemiraate
Külasta maailma kõige kõrgemat hoonet Burj Khalifa’t.
Maitse kuulsat puuviljakokteili, mis on tehtud mangost, banaanist, granaatõunast ja ananassist.
Lõõgastu ja unista araabia unistust – proovi vesipiipu, mis on täidetud eheda araabia tubakaga.
Kingi endale ja oma kallimatele kullast ehteid.

Kliima
Araabia Ühendemiraatides valitseb põhjaeurooplase jaoks harjumatult karm kuiv subtroopiline kliima. Suved on kuumad ja talved soojad. Kõige kuumem on rannikualadel, kus suvepäevadel juulis ja augustis võib esimeda üle  40°C kuumust üsna sageli. Päevane keskmine temperatuur detsembrist veebruarini 24°C – 26°C, märtsis ja novembris 28°C – 30°C, aeg-ajalt võib esineda tugevaid liivatorme. Parim aeg Araabia Ühendemiraate külastada on novembrist aprillini, mil ilm on kõige parem.

Rannad
Peamised rannad asuvad Dubais. Näiteks Dubai keskusest 14 km kaugusel on ilusa valge liivaga Jumeirah Bur Dubais ja Al Mumsar teisel pool Dubai Creek’i. Tasulistes randades on olemas kohvikud kergeks kehakinnituseks, dushid, wc, rannatoolid ja varjud. Mõnel päeval nädalas ainult naiste-laste päevad rannas. Enamikest keskuse hotellidest käivad randa hotelli poolt organiseeritud transfeerid. Avalikes randades teenuseid ei ole.

Sisseostud
Sisseostude tegemise nö paradiis on kindlasti Dubai, kus on lugematul hulgal hiigelsuuri ostukeskusi. Kaubanduskeskused ei ole pelgalt poodlemiseks vaid need on lausa vabaaja puhkekeskused – seal on  on arvukalt poode, kohvikuid, lihtsamaid söögikohti ja esinduslikke restorane, laste mänguväljakuid, kinosaalid jne. Kauplused on üldiselt avatud kell 9.00 – 13.00 ja kell 16.00- 21.00. Kauplustes on üldjuhul hinnad määratletud ja tingimist ei toimu. Suurimad kaubanduskeskused Dubais on on Burjuman Centre, Deira City Centre, Jumeirah Plaza, Al Ghurair Centre, Wafi Shopping Mall.

Küsi Pakkumist

Valik ekskursioone:

 • Dubai linnaekskursioon
 • Päikeseloojangu kõrbesafari
 • Creek Dhow – õhtune laevakruiis
 • Õhtune kruiis Dubai Marinas

Aurinko pakub valiku ekskursioone, mis vajaliku osalejate arvu korral toimuvad eestikeelsena. Kui eestikeelset ekskursiooni ei toimu, on võimalus minna võõrkeelsetele ekskursioonidele. 4-14-a lapsed saavad 50% hinnasoodustust. Ekskursioone saab osta kohapeal infotunnis sularahas dirhemites. Miinimum osalejate arv Sharjah hotellidest on 4 in.

  Reis

  Teade

  Nimi (nõutav)

  Email (nõutav)

  Telefon (nõutav)

  Soovin ka kindlustust

  info
  info
  info

  Spordiürituste ja kontsertide piletid üle kogu maailma

  Vaata lähemalt