Parga

Küsi Pakkumist

Parga

Maaliline ja miniatuurne väikelinn

Maaliline Parga on ehe Kreeka väikelinn, mille võluvasse atmosfääri armuvad kõik. Siin saab veemõnusid nautida kirkas merevees ja päikest võtta kaunitel liivarandadel. Parga kaunis ümbrus oma oliivisaludega on lausa loodud jalgrattasõiduks ja matkamiseks. Parga on mugav sihtkoht ka lastega reisimiseks. Head hotellid ja rand ning mänguväljakud kindlustavad mõnusa puhkuse ka pere pisimatele.
Parga kuulsaim vaatamisväärsus on linna kohal kõrguv Veneetsia loss. Jalutades piki Parga väikeseid ja kitsaid tänavaid lossini, avaneb linna ilu kui piltpostkaardil. Mõnusatel õhtutel saab istuda rannapromenaadil asuvates kohvikutes ning romantilistes lummavate vaadetega restoranides.

Sihtkoha eelised:

 • Pargas on Kreeka kaunimad rannad
 • Mugavad apartementhotellid
 • Huvitav ekskursiooniprogramm

Reisikorraldaja: Aurinko

Küsi Pakkumist

Parga

Maaliline ja miniatuurne väikelinn

Üldinfo

Parga – u 2500 elanikku

Aktiivne puhkus
Pargas saab tegeleda mitmete spordialadega. Näiteks on võimalik mängida tennist, sõita jalgrattaga, ratsutada. Valtose ja Lichnose rannal on võimalik tegeleda veespordiga – veesuusatamise ja ja kanuusõiduga. Parga kirkad veed sobivad hästi snorkeldamiseks. Varustust ei rendita, kuid seda on võimalik kohapealt osta. Hotelli Rez kõrval, u 500 m kaugusel keskusest, on täismõõtmetes asfaltkattega tenniseväljak. Mängida saab täiesti tasuta, aega broneerida pole võimalik. Kohapeal ei ole varustuserenti ega ka valgustust.
Ümbruskonna maastik on mägine ja jalgrattaspordi harrastajaid on siin palju. Epirus Bikest saab rentida maastikujalgrattaid. Korraldatakse ka jalgrattaretki koos giidiga. Firmad Hercules Rent a Bike ja Antonis Rent a Bike, rendivad mopeede. Pargast u 24 km kaugusel asub Pony Club Acheron hobusetall, kus korraldatakse ratsaretki ja saab niisama ratsutada.

Lastega reisimine
Lapsevankritega liikumine on mõnevõrra raske, sest tänavad on küllalt mägised ja rohkelt on treppe.
Valtose rannas asuva Tango Clubi juures on väike mänguväljak kiikede ja ronimisredelitega. Rezi-hotelli lähedal on ka väike mänguväljak.  Kauplustes müüakse lastetoitu ja mähkmeid, lapsevankrite laenutust ei ole.

Rannad
Parga keskuses on kaks randa. Linna keskel on väike ja heas korras Krioneri rand ja lahesopis rahulikum Piso Krioneri rand.
Kilomeetri-pikkune Valtos Beachi  jämedama liivaga rand asub vana linnaosa taga, u 2 km ja 20 min jalutuskäigu kaugusel. Teine populaarne rand on u 4 km kaugusel keskusest asuv ilus ja rahulikum Lichnos. Sinna randadele saab mugalt sõita veetaksodega. Vesi läheb küllalt järsku sügavaks.
Rannas on mitmeid baare ja restorane. Päikesevarju ja kahe rannatooli rent on u 7 eur .
Valtos Beachil ja Lichnose rannal saab tegeleda erinevate veespordialadega ( veesuusatamine, veeratas, kajak, skuuter ).

Hea teada
Apteek ja arstiabi. Keskuses on kolm apteeki, millest üks on valveapteek. Dr Spiros Padiotise vastuvõtt on peatänaval. Parga tervisekeskus on valves ööpäevaringselt.
Joogivesi. Kraanivesi on joogikõlbulik, kuid lubjarikas. Soovitame osta pudelivett.
Liikumisraskustega reisijad. Parga ei sobi ratastoolis reisijatele , kuna on suuri kõrguseerinevusi ja palju treppe. Bussid on kitsad ja ratastooliga neisse ei mahu, samuti ei ole ka laevadel kaldteid.
Pangakaardid. Visa , Visa Electron ja MasterCard on kasutatavaimad kaardid, millega saab võtta ka raha keskuses olevatest sularahaautomaatidest.
Jootraha. Restoranides on tavaks summale juurde lisada 10 % . Jootraha üle on rõõmsad ka ekskursioonibusside juhid ja hotelliteenindajad.

Restoranid ja meelelahutus
Pargas on palju erinevaid restorane ja õhtuveetmiskohti – on väikeseid ja soodsaid taverne ning ka heatasemelisi  restorane. Populaarseimad restoranid asuvad rannapromenaadil, sadamas ja Krioneri ranna läheduses. Juulis ja augustis saab  kuurordis nautida ka vilgast ööelu.

Sisseostud
Pargas on lai valik kullapoode, nahktoodete ja rõivakauplusi. Suveniiridena viiakse kaasa ka keraamikat.  Parimad ostukohad on rannapromenaadil ja vanalinna kitsatel tänavatel.

Transport ja liiklus
Pargas on mugav liikuda jalgsi. Lähiümbrust on võimalik avastada auto või mopeediga . Bussiga pääseb naaberlinnadesse ja veetaksoga lähedal asuvatesse randadesse.
Minirong. Minirong viib kaks korda päevas Ali Pashan -kindlusesse. Reis kestab u 2,5 tundi. Esimene peatus ( u 30 min ) on kindluse juures ja tagasiteel Anthoussa väikekülas (u. 20 min).
Bussid. Pargast väljub buss Prevezasse kolm korda päevas. Ateenasse on bussiühendus kolm korda päevas, Thessalonikisse Preveza kaudu üks kord päevas. Reis Igoumenitsasse kestab u 1,5 t. Viimane buss Igoumenitsast Pargasse väljub kl 13.30.
Takso. Taksopeatus on keskuses. Taksot saab tellida ka telefonitsi.
Laevad. Pargast tehakse päevakruiise lähisaartele, nt  Paxoksele ja Antipaxoksele. Praamiga ( kuhu saab ka autoga ) saab Igoumenitsast  Korfun kaudu Itaalias asuvasse Brindisisse ja Barisse iga päev. Pargast Korfule väljub laev neljapäeviti. Reis kestab 2,5 t ja kohal saab olla u 5 t. Igoumenitsast sõidab laev Korfule mitu korda päevas.

Vaatamisväärsused
Parga kuulsaim vaatamisväärsus on linnakest kunagi valitsenud veneetslaste ehitatud kindlus. 14.saj pärit kindlus ehitati kaitseks Albaania türklaste rünnakute eest. Kindlusest avaneb kaunis vaade Pargale.
Umbes 6 km kaugusel Pargast kõrgub mäetipus Anthousa e. Ali Pasha kindlus – ehitatud 19. sajandi alguses tollase Parga valitseja Ali Pasha poolt.
25 km kaugusel Pargast asub Nekromandeion – iidse Hadese templi varemed. Usuti, et seal asus värav Hadese kuningriiki ehk teispoolsusesse.
Acheroni jõe ääres saab imetleda kaunist loodust ning pulbitsevaid allikaid. Jõe ääres on mitmeid matkaradu, saab minna ratsaretkele või jõe-raftingule.

Küsi Pakkumist

Valik ekskursioone:

 • Meteora
 • Kaunis Ionnina ning Zagoria külad ja sillad
 • Jordaania mere pärl – Korfu
 • Albaania
 • Paxos ja Antipaxos

Pakume teile valiku eesti keeles toimuvaid või rahvusvahelisi ingliskeelseid ekskursioone. Eestikeelse ekskursiooni toimumise eelduseks on vähemalt 25 osavõtjat. Juhul, kui soovijaid on vähem, siis on võimalik minna võõrkeelsetele ekskursioonidele. Nende toimumispäevad, hinnad ja maršruut võivad eestikeelsest ekskursiooniprogrammist erineda. Kohapeal saab ekskursioonide eest maksta ainult sularahas eurodes. Lastele vanuses 4-14 a on hinnaalandus 50% (kui hinnakirjas ei ole märgitud teisiti).
Ekskursioonipäevad selguvad vahetult enne reiside algust.
NB! Reisiprogramm ja hinnad on esialgsed ja võivad enne reiside algust muutuda.

  Reis

  Teade

  Nimi (nõutav)

  Email (nõutav)

  Telefon (nõutav)

  Soovin ka kindlustust

  info
  info
  info

  Spordiürituste ja kontsertide piletid üle kogu maailma

  Vaata lähemalt