Zürich

Küsi Pakkumist

Zürich

Maailma panganduse keskpunkt

Zürich on väike linn väga vaheldusrikaste vaadetega ja hästi säilinud vanalinna atmosfääri, võluvuse ja traditsioonidega alates elegantsetest butiikidest Bahnhofstrassel kuni kunstigaleriideni Picasso, Matisse ja Miro originaaltöödega. Ajalooline Fraumunsteri katedraal Marc Chagalli loodud värvilisest klaasist akendega, värvilised kellatornid ja kõrged torniteravikud kombineerituna Limmati jõe ja Zürichi järvega muudavad linna kauniks aedlinnaks.

Ilm
Zürichis on neli aastaaega – kevad kestab märtsist maini, suvi juunist augustini, sügis septembrist novembrini ning talv detsembrist veebruarini. Keskmine suvine temperatuur Zürichis 22-30°C. Kuumadel suvepäevadel võib jahutust otsida Zürichi puhta veega jõgedest ja järvedest. Talvel jääb temperatuur -5 kuni +5°C piiridesse.

Päeva keskmine temperatuur ºC

Jan Veebr Mar Apr Mai Jun Jul Aug Sept Okt Nov Dets
-1 1 5 8 13 16 18 17 14 9 4 1

Majandus
Zürich on Šveitsi kõige tähtsam linn ärilises mõttes: seal asuvad pangad, kindlustusfirmad, masina- ja tekstiilitööstused, muud tööstused, lokkab turism. 77% linna elanikkonnast töötab just teenindusvaldkonnas. Paljude Šveitsi pankade (s.h Swiss National Bank) peakontorid asuvad just Zürichis.
Rahaühik Zürichis on Šveitsi frank (CHF).

Šveitsi suurim linn on tuntud väga hea tasemega ning piinlikult puhta ühistranspordi poolest. Ühistranspordi võrgustik hõlmab tramme, busse, S-Bahni (kohalikud rongid) ning isegi paadiliiklust. Esialgu võib selline tihe võrgustik segadust tekitada, kuid peagi saate aru, et ühest punktist teise jõudmiseks on tegelikult rohkelt võimalusi.

Külastusidee
Tee oma linnareis huvitavamaks, külastades Ütlibergi mäge. Sellelt avaneb suupärane vaade ühelt poolt Zürichi linnale ja teiselt poolt imelistele Šveitsi Alpidele.

Lisaks lennupiletile ning majutusele pakume sihtkohas ekskursioone, mis aitavad tutvuda linna tähtsamate huviväärsustega. Ekskursioonid toimuvad inglise või saksa keeles.

 

  Reis

  Teade

  Nimi (nõutav)

  Email (nõutav)

  Telefon (nõutav)

  Soovin ka kindlustust

  info
  info
  info

  Spordiürituste ja kontsertide piletid üle kogu maailma

  Vaata lähemalt