Istanbul

Küsi Pakkumist

Istanbul

Võrratu linn kahel kontinendil

Istanbul on Türgi enimasustatud linn, mis on ühtlasi kultuuri ning äritegemise keskpunkt. Istanbuli eraldab Bosporuse kanal Musta Mere ning Marmara Mere vahel, linn on sillaks Euroopa ning Aasia vahel nii geograafilises kui ka kultuurses tähenduses. Ühtlasi on see ainuke linn maailmas, mis asub kahel kontinendil. Istanbuli populatsioon on 12-19 miljonit inimest, tänu millele on see suurimaid linnu Euroopas ning Aasias.

Vaatamisväärsused
Selles maailma suurlinnas on säilinud on paljude hilisantiikaegsete ehitiste (keisripaleede, hipodroomi (koos Theodosiuse obeliskiga), tsisternide ja kindlustuste) varemed. Kõige paremini säilinud antiikaja kindlustus on Marmara merest Kuldsarve laheni ulatuv müür.

Hilisantiigi kirikuist paistavad peale Hagia Sophia silma ka Hagia Irene ning Püha Sergiose ja Bakchose kirik. Klassikalistest Türgi ajastu vaatamisväärsustest tasub külastada mõnd paleed (eelkõige Topkapı), mošeed (Sinine mošee ehk Sultanahmet Camii), turgu (Suur turg ehk Kapalı Çarşı), saun (hamam).

Raha
Türgi liir on viimastel aastatel valuutana tugevnenud ning muutunud stabiilsemaks. Kuigi Istanbul ei ole juba mõnda aega olnud soodne sihtkoht, leidub siingi head hinna ning kvaliteedi suhet. Näiteks on linna ühistransport taskukohase hinnaga ning suur osa Istanbuli vaatamisväärsusi on (nt mošeed) on tasuta. Kuid tuleb arvestada ka tasuliste kohtadega, mille hind jääb 10 TRY piiridesse.

Tervis
Türki reisimiseks ei ole vaktsiineerimine vajalik, kuid siiski on kasulik oma arstiga enne reisi sellel teemal nõu pidada. Tuleks kaaluda A ja B hepatiidi vastast vaktsiini, juhul kui Teil on plaanis veeta osa puhkusest väljaspool suuremaid turismipiirkondi. Samuti kontrollige, et viimase 10 a jooksul on Teile tehtud teetanuse/difteeria ning poliomüeliidi vastased süstid.

Marutaudi vastu vaktsineerige ennast siis, kui plaanite viibida 1 kuu või kauem Türgi osas, kus marutaudi levib. Lähiminevikus oli koerte marutaud Istanbulis suur probleem, kuid valitsus on hakanud neid järk-järgult vaktsineerima (kollane lipik kõrvas näitab, et koer on vaktsineeritud) ning haiguse levik on pidurdunud.

Ilm
Keskmised temperatuurid aastaringselt Istanbulis:
Istanbuli kliima on valdavalt pehme, ka talvel, kui temperatuur ei lange peaaegu kunagi alla 0°C. Suvisel ajal on soovitatav kaasa võtta õhukesed riided, kuna ilm võib olla väga palav. Suvisel ajal näiteks ei eeldata, et Te ärikohtumisel jakki kannaksite.

  Reis

  Teade

  Nimi (nõutav)

  Email (nõutav)

  Telefon (nõutav)

  Soovin ka kindlustust

  info
  info
  info

  Spordiürituste ja kontsertide piletid üle kogu maailma

  Vaata lähemalt