Albaania kotkad | ringreis

Küsi nõu ja pakkumist
reisikonsultandilt

  Reis

  Teade

  Nimi (nõutav)

  E-post (nõutav)

  Telefon (nõutav)

  Soovin ka kindlustust

  ALBAANIA RINGREIS

  Kruje • Ardenica • Fieri • Vlorë • Karaburuni poolsaar • Porto Palermo • Sarandë • Mesopotam • Butrint • “Sinine silm” • Gjirokastër • Cobo viinamarjaistandus • Berat • Tirana

  HIND: 1 349 €/in
  REISIMINE: 18.09-25.09.2024

  Pakkumise eelised:

  • Programmi eelised
  • Ajaloomälestised UNESCO pärandi nimekirjast
  • Albaania kaunimad kohad
  • Kohalikke veinide degusteerimine
  • “Sinine silm” – türkiis-roheline allikas
  • Salapärased kindlused ja kloostrid
  • Võimalus pikendada puhkust Albaanias valides sobiva hotelli ITAKA kataloogist.

  1.PÄEV.
  Kogunemine Tallinna lennujaamas. Otselend Tiranasse ja bussitransfeer hotelli. Saabumisel : majutus hotellis, vaba aeg.

  2. PÄEV. KRUJĖ – ARDENICA – FIERI (reisi pikkus on umbes 150 km)
  Hommikusöök. Sõit KRUJĖ-sse. Keskajal oli see Albaania riigi esimene pealinn. Kruje on kuulus tänu Albaania suurima rahvuskangelasele Skanderbeg (Türgi-vastase vabadusvõitluse juht 1443–1468 ), kes juhtis mässu Osmanite vastu ja andis albaanlastele esimese rahvusliku identiteedi tunde. Külastame Skanderbergi kindlust, etnograafilise muuseumi ning kohaliku turgu. Järgmine peatus on Ardenica kus saame külastada tuntud Püha Marija kloostrit. Edasi suundume Fieri-sse. Ekskursioon kuulsasse Apollonia muuseumisse – tuntud nagu Fier arheoloogia muuseum, mis oli asutatud 1958 aastal. Bussisõit hotelli, majutus, õhtusöök, vaba aeg ja ööbimine.

  3. PÄEV. VLORË – KARABURUNI POOLSAAR (reisi pikkus on umbes 30 km)
  Hommikusöök. Vlorë külastus. 1912. aastal siin oli välja kuulutatud Albaania riigi iseseisvus. Teeme linnas jalutuskäigu, kus näeme lipuväljakut, Iseseisvuse monumenti ja Muradije mošeed mis oli ehitatud 16.sajandil. Peale seda lähme terveks päevaks kruiisi reisile ümber muinasjutulise Karaburuni poolsaare, kus soovi korral saame ujuda ja võtta päikest. Teeme peatused Haxhi Ali koopa juures ja kohas kus Joonia meri kohtub Aadria merega. Järgmisena on meie päevakavas Sazani saar, kus kunagi varem oli sõjaväebaas ja millel on umbes 3600 punkrit koos kilomeetrite pikkuste maa-aluste käikudega. Vaba aeg ujumiseks ja päevitamiseks. Ekskursioon ja lõunasöök on lisatasu eest. Tagasisõit Vlorë sadamasse. Bussisõit hotelli, majutus, õhtusöök, vaba aeg ja ööbimine.

  4. PÄEV. PORTO PALERMO – SARANDA (reisi pikkus on umbes 130 km)
  Hommikusöök. Meie järgmine peatus on Porto Palermo. Külastame Ali Pasha kindlust, mis oli ehitatud 18.sajandil ja kust avaneb suurepärane vaade Joonia merele, kivisele rannajoonele ja mägedele. Bussisõit Sarandasse, kõige populaarsemasse kuurordisse Albaania Rivieral. Jalutame mööda mereäärset promenaadi. Vaba aeg. Bussisõit hotelli, majutus, õhtusöök, vaba aeg ja ööbimine.

  5. PÄEV. MESOPOTAM – BUTRINT – “BLUE EYE” (reisi pikkus on umbes 130 km)
  Hommikusöök. Mesopotami piirkonna külastus. Mesopotami küla on tuntud oma 13. sajandist pärit Püha Nikolai õigeusu kiriku poolest. Bussireis Butrintasse, tuntud kui “Balkani Pompei”, oli Apollonia üks iidse maailma tähtsamaid linnu. Butrint oli lisatud UNESCO poolt esimesena Albaanias maailmapärandi nimekirja aastal 1992 . Seal on eriline atmosfäär, mille on loonud Vahemere arheoloogia, varemete ja looduse kombinatsioon. Peamiste vaatamisväärsuste hulka kuuluvad 4. saj eKr pärinev Kreeka-Rooma amfiteater 1500-le pealtvaatajale, Asclepiuse tempel. Jätkame meie reisi “Blue eye” – „sinise silma“ kristallpuhta veelallika juurde ( albaania keeles Syr e Kalter ), mida peetakse üheks ilusamaks ja rahulikumaks kohaks Albaanias. Praeguseni ei ole teada, kui sügav see on. Veesurve tõttu põhja jõuda püüdnud sukeldujad on suutnud minna vaid 45 meetri sügavusele. Vaba aeg ja sõit tagasi hotelli, õhtusöök, ööbimine.

  6. PÄEV. GJIROKASTËR – COBO VIINAMARJAISTANDUS (reisi pikkus on umbes 120 km)
  Hommikusöök. Bussireis Gjirokasteri-sse, linna mis on nimetatud kivide linnaks, sest enamik katuseid on kaetud looduslike kiviplaatidega. Alates 2005. aastast Gjirokaster on UNESCO maailmapärandi nimekirjas. Gjirokastrases asub ka üks suurimaid kindluseid Balkanil ( Kalaja e Gjirokastrë ). Kalaja kindluse territorriumil asuvad mitmed muuseumid ja meie saame külastada ühte nendest. Lisatasu eest on võimalik külastada Skenduli maja – traditsiooniline 19.sajandi arhikektuuriga maja, kus on palju hästi säilinud koduseid majapidamise eksponaate. Sõidame Cobo viinamarjaistnadusse,kus saab tutvuda kohaliku veinivalmistamise protsessiga ja degusteerida piirkondlikke veine. Ühed riigi parimatest veinidest tulevad ka Çobo veinikeldritest.  Bussisõit hotelli, majutus, õhtusöök, vaba aeg ja ööbimine.

  7. PÄEV. BERAT – TIRANA (reisi pikkus on umbes 120 km)
  Sõidame iidse linna Berat-i, mida nimetatakse “tuhande akna linnaks” – paljude akende järgi mäenõlvale ehitatud majadel. Tänu oma unikaalsele ning hästi säilinud arhitektuurile on linn kantud ka UNESCO kultuuripärandi nimekirja. Albaania kauneimaks linnaks peetav Berat on suurepärane näide Ottomani impeeriumist, mis asub Tomori mäe kõrgetel nõlvadel, maaliliselt sügavas jõeorus ja meenutab valgete hoonete tõttu sageli Kreekat. Praegugi veel hästi säilinud Ottomani-aegse linna majad ripu

  HINNA SEES

  • Lennupiletid Tallinn – Tirana – Tallinn
  • 7 ööd ***/**** hotellides, majutus kahekohalistes tubades
  • Toitlustamine, 7 hommikusööki ja 7 õhtusööki
  • Bussisõit ja reisisaatja teenused

  Reisihinnas mittesisalduvad lisakulud: kindlustus, jootraha, lõunasöögid, joogid õhtusöökide ajal, muud isiklikud kulud. Palume arvestada jootrahaga kohalikule giidile, bussijuhile umbes 5 € (inimene/päev). Lõunasöögi võimalus teel Karaburuni poolsaarele: u 13 EUR/in.
  Juhime tähelepanu, et ebasoodsate ilmastikuolude tõttu Karaburuni poolsaare kruiis võib ära jääda, kuid asenduseks korraldatakse teise koha külastus.
  Külastades pühakohti nõutakse sobivat riietust : õlad ja põlved peavad olema kaetud.
  Karaburuni poolsaare ja Saranda külastamiseks soovitame võtta kaasa veejalatsid.
  NB!Reisiprogramm ning objektide külastamise järjekord, pakutavate ekskursioonide hinnad, tasuliste objektide arv ja hind võivad muutuda.

  Praktiline info

  • Giid: turistide eest hoolitseb Itaka esindaja, kes abistab turiste saabumisel, lahkumisel ja viibimise ajal Albaanias. Ta tutvustab ja registreerib kohalikele ekskusrioonidele.
  • Lennu kestus: Tallinn – Tirana – umbes 3.5 tundi.
  • Kohalik aeg: suveaeg – UTC+2. Talveaeg – UTC+1 (algab 28. oktoobrist).
  • Keel: albaania, võimalik suhelda inglise ja itaalia keeles.
  • Valuuta: Lek (ALL); 1 EUR = 107 LEK (ALL) (juuni 2023 seisuga).
  • Hinnad hotellides ja restoranides: lõunasöök ≈ 700 ALL, õlu ≈ 200 ALL, mineraalvesi ≈ 50-100 ALL, kohvi ≈ 100 ALL, vein ≈ 200 ALL.
  • Autorent: alates umbes 35 EUR päevas; bensiin – umbes 160 ALL liitri kohta.
  • Transport: takso – ca 1 EUR/km. Soovitatav on kasutada erimärgistatud taksosi.
  • Rannad: sissepääs on tasuta, lamamistooli ja päikesevarju rent – ca 5 EUR (komplekt – 2 lamamistooli ja päikesevari).

  Kohalikud ekskursioonid korraldavad kohalikud reisibürood nende kehtestatud tingimustel. Ekskursioon võib ära jääda vähese rahvaarvu tõttu.

  Juhul kui lapsega reisib ainult 1 lapsevanem või vanem, kellel on lapsest erinev perekonnanimi, peab reisijal kaasas olema lapse vanemate ühine nõusolek koos reisil mitteosaleva vanema allkirjastatud passi koopiaga ning sünnitunnistuse koopia või rahvastikuregistri väljavõte (ametlikud dokumendid peavad olema inglise keelsed või lisatud notariaalne tõlge). Juhul kui lapsega reisib täiskasvanu, kes ei ole lapse seaduslik hooldaja, peab lapsel ka olema kaasas notari poolt kinnitatud vanemate kirjalik nõusolek.

  NB! Hotellide valik on suurem. Palun küsige lisa!
  Hinnas sisaldub:
  – Edasi-tagasi lennupiletid
  – Lennujaamatransfeerid sihtkohas
  – Majutus valitud hotelli kahekohalises toas
  – Toitlustus vastavalt paketile ​
  – Reisiesindaja teenused sihtkohas
  Lisatasu eest:
  – Reisikindlustus
  – Üksi toas ööbimise lisatasu
  Tingimused:
  – Reisibüroo Karol on reisipakettide ametlik edasimüüja.
  – Karol Reisibüroo on edasimüüja.
  – Reisikorraldaja on ITAKA . Kehtivad ITAKA üldtingimused.
  –  Hinnad on informatiivsed.
  –  Kohtade arv on piiratud.
  – NB! Reisibüroo Karol ei lisa pakettreisidele otsa vahendustasu. Hinnad on samad mis kõikidel reisikorraldajatel.
  info
  info
  info

  Spordiürituste ja kontsertide piletid üle kogu maailma

  Vaata lähemalt